RTU Sporta centrs
RTU Sporta centrs

RTU students bobslejists Dāvis Kaufmanis kopā ar Edgaru Ungaru izcīna 3. vietu Eiropas kausa izcīņas sestajā posmā

25. janvāris, 2023
Foto - Latvijas bobsleja un skeletona federācija (D. Kaufmanis - augšējā rindā otrais no labās)

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) students bobslejists Dāvis Kaufmanis pēc startiem Siguldas kamaniņu un bobsleja trasē kāpa uz goda pjedestāla, jo Eiropas kausa izcīņas sestajā sezonas posmā kopā ar pārinieku Edgaru Ungaru izcīnīja 3. vietu divnieku ekipāžu konkurencē, ziņo bobslejs.lv.

Dāvim un Edgaram šīs šosezon bija pirmās oficiālās sacensības, jo līdz jaunajam gadam Eiropas kausā Latviju pārstāvēja citi piloti. 20. janvārī Siguldā pirmajā braucienā pirmās divas pozīcijas aizņēma vācieši Niko Zemlers un Hans Peters Hanighofers, kuri vienīgie trasi veica ātrāk nekā 49 sekundēs, savukārt trešie – D. Kaufmanis un E. Ungars. Arī otrajā braucienā nekas īpaši vietu secībā nemainījās un Dāvis un Edgars saglabāja trešo pozīciju.

Toties nākamajā dienā, 21. janvārī, līderpozīcijas saglabāja vācieši, bet D. Kaufmanis un E. Ungars finišēja ceturtie.

Savukārt 22. janvārī Altenbergas trasē Vācijā tika aizvadīts sezonas kārtējais posms pasaules kausā bobslejā četriniekiem, kas vienlaikus bija arī Eiropas čempionāts. Šajās sacensībās Dāvja Kaufmaņa brālis Lauris Kaufmanis, arī RTU students, startēja četriniekā kopā ar Jēkabu Kalendu, Arni Bebrišu un Mareku Lazdānu. Startā Latvijas četrinieks sasniedza sesto rezultātu, taču beigās finišā nonāca 12. pozīcijā, apsteidzot kanādiešus, šveiciešus, itāļus un čehus.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

25. janvāris, 2023 plkst. 16:40