RTU Sporta centrs
RTU Sporta centrs

RTU studentiem vislielākais Latvijas Sporta federāciju padomes stipendiju skaits

30. novembris, 2021
Foto - Viesturs Lācis (bobslejs.lv)

Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) Sporta stipendijas 2021./2022. studiju gadā piešķirtas 14 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentiem. RTU studenti ir saņēmuši vislielāko stipendiju skaitu salīdzinājumā ar pārējām Latvijas augstskolām.

Kopumā RTU studentiem vienreizējas stipendijas piešķirtas 1400–500 eiro amplitūdā, izvērtējot viņu sportiskos sasniegumus par divu mācību gadu (2019./2020. un 2020./2021.) periodu.

RTU studenti – sportisti, kuriem piešķirtas stipendijas:

1. Vieglatlēts Valērijs Valinščikovs – Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultāte, maģistrantūras 2. kurss;
  2. Florboliste Laura Gaugere – Inženierekonomikas un vadības fakultāte, 2. kurss;
  3. Skeletoniste Dārta Estere Zunte – Inženierekonomikas un vadības fakultāte, 2. kurss;
  4. Šahiste Madara Golsta – Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte, 1. kurss;
  5. Florbolists Ralfs Matīss Balodis – Būvniecības inženierzinātņu fakultāte, 1. kurss;
  6. Florbolists Rūdolfs Vilmanis – Būvniecības inženierzinātņu fakultāte, 1. kurss;
  7. Bobslejists Dāvis Kaufmanis – Inženierekonomikas un vadības fakultāte, 4. kurss;
  8. Vieglatlēte Asnāte Kalniņa – Inženierekonomikas un vadības fakultāte, 4. kurss;
  9. Orientieriste Elza Ķuze – Būvniecības inženierzinātņu fakultāte, 1. kurss;
  10. Pludmales volejbolists Rūdolfs Stankevičs – Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte, 2. kurss
  11. Orientieriste Anna Emīlija Suta – Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte, 1. kurss;
  12. Vieglatlēts Dmitrijs Ļašenko – RTU Liepājas studiju un zinātnes centrs, 1. kurss;
  13. Galda tenisiste Liāna Zeltiņa – Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte, 4. kurss;
  14. Galda tenisiste Viktorija Majorova – Inženierekonomikas un vadības fakultāte, maģistrantūras 1. kurss

Stipendijas studējošajiem sportistiem no valsts budžeta līdzekļiem LSFP piešķir kopš 2007. gada, lai sekmētu studējošo augstas klases sportistu iespējas apvienot studijas ar sportiskās meistarības izaugsmi, kā arī lai popularizētu studentu sportu un veicinātu rezervju sagatavošanu Latvijas izlašu komandām. Stipendija paredzēta stipendiātu akadēmiskās un sportiskās izaugsmes sekmēšanai.

Pieteikties stipendijai tika aicināti visu Latvijas izlašu sportisti, kuri studē akreditētā augstākās izglītības iestādē un startē sporta veidos, kuru starptautiskās federācijas ir Starptautisko Sporta federāciju ģenerālās asociācijas (GAISF) biedres vai atzītas Starptautiskajā Olimpiskajā komitejā.

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas studentiem piešķirtas 12 stipendijas, Latvijas Universitātes studentiem – astoņas, savukārt populārākie sportistu pārstāvētie sporta veidi ir vieglatlētika (8), florbols (7), pludmales volejbols (3) un ložu šaušana (3).

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

30. novembris, 2021 plkst. 17:12