RTU Sporta centrs
RTU Sporta centrs

RTU studentiem bobslejistiem Kaufmaņiem – uzvara Pasaules junioru čempionātā

25. janvāris, 2022
Foto - Viesturs Lācis (bobslejs.lv)

Spīdoši bobsleja sezonu noslēdzis Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) students Dāvis Kaufmanis ar stūmējiem brāli, arī RTU studentu, Lauri Kaufmani, Arni Bebrišu un Ivo Danu Kleinbergu, izcīnot uzvaru Pasaules junioru čempionātā, kas 23. janvārī norisinājās Īglsas trasē Austrijā.

Kaufmaņa četrinieks

Bobsleja pilota D. Kaufmaņa četrinieka ekipāža, kas Pasaules junioru čempionātā bija vienīgais četrinieks no Latvijas, palika nepārspēta abos starta ieskrējienos, tomēr uzvaru finišā izdevās nodrošināt tikai otrajā braucienā, ziņo bobslejs.lv.

Kaufmaņa četrinieks pirmajā braucienā uzrādīja labāko starta laiku – 5,11 sekundes, gluži tādu pašu kā vācieša Jonasa Januša komanda, ar kuru arī finišā Kaufmaņa komandai bija vienāds rezultāts – dalīta otrā vieta un septiņas sekundes simtdaļas aiz citas Vācijas komandas ar pilotu Maksimilianu Ilmanu.

Savukārt otrajā braucienā Kaufmaņa četrinieks vēl par trīs simtdaļām uzlaboja starta laiku un uzrādīja labāko rezultātu visos starpfinišos, apsteidzot abu vāciešu Ilmana un Januša ekipāžas attiecīgi par deviņām un 12 simtdaļām.

Šāds rezultāts sasniegts par spīti tam, ka Dāvim nācās izlaist daļu sezonas, lai atgūtos pēc vairākos kritienos gūtajām traumām.

Kaufmaņa divnieks

Savukārt 22. janvārī turpat Īglsas trasē notikušajā Pasaules čempionātā bobslejā junioriem divnieku ekipāžu konkurencē D. Kaufmanis pārī ar Ivo Danu Kleinbergu ierindojās 5. vietā 19 komandu konkurencē.

Laikapstākļi sacensību dienā bija sarežģīti – sniga, putināja, un strādnieki trasi nespēja iztīrīt. Kaufmaņa ekipāža pirmajā braucienā startēja ar 8. numuru, sasniedzot trešo labāko laiku un finišā – piekto rezultātu.

Savukārt otrajā braucienā D. Kaufmanim un I. D. Kleinbergam bija labākais starta laiks, tomēr beigās braucienā piektā vieta, un tāda pati saglabājās arī kopvērtējumā.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

25. janvāris, 2022 plkst. 9:21