RTU Sporta centrs
RTU Sporta centrs

RTU studenti TVNET projektā saņem visas trīs stipendijas studijām un sportam

4. janvāris, 2022
Foto - Tvnet (Publicitātes foto)

Pateicoties aktīvo līdzjutēju balsojumam, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) trīs studenti – volejbolists Artūrs Rinkevičs, frisbijists Emīls Elksnītis un lakrosa spēlētājs Sergejs Ņikitjuks, kuri piedalījās portāla TVNET tradicionālajā sociālajā projektā, saņems 1000 eiro stipendiju, lai varētu savienot profesionālo sportu ar studijām.

Stipendijas bija paredzēts piešķirt trim sportistiem, kuri saņēmuši vislielāko balsojumu, un visi trīs stipendiju ieguvēji, kuru vēlmi studēt un vienlaikus nodarboties ar sportu līdzjutēji atbalstījuši visaktīvāk, ir RTU studenti.

Emīls Elksnītis spēlē Latvijas frisbija izlasē un paralēli studē RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātē. Viņam ir lieli plāni – Emīls noteikti vēlētos spēlēt kādā ASV komandā. Pagaidām Latvijā frisbijs ir vēl salīdzinoši jauns sporta veids. Ir redzēts, kā atpūtnieki pludmalē mētā šķīvīšus, taču reti kurš zina, ka ar šo sporta veidu nodarbojas arī profesionālā līmenī. Emīls uzskata, ka sportistam noteikti ir jāmācās, jo visu mūžu ar sportu nenodarbosies, bet, ja nav izglītības, ir arī mazākas iespējas darba tirgū. Būvniecības studijas Emīls izvēlējies, jo inženieri bijuši viņa vecvecāki un viņam patīk, ka būvniecībā var redzēt sava darba rezultātu.

Sergejs Ņikitjuks spēlē lakrosu un viņa mērķis – iekļūt Latvijas izlasē. Paralēli sportošanai viņš studē RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātē muitas un nodokļu administrēšanu. Sergeja aizraušanās līdztekus sportam ir mācības – viņš sev apsolījis tikt pie trim diplomiem. Jau beidzis Biznesa augstskolu «Turība», drīz iegūs RTU diplomu un prāto par vēl nākamo studiju posmu. Sportists atzīst, ka savienot sportu ar studijām ne vienmēr ir viegli, taču, lai kaut ko iegūtu, ir arī jāzaudē. Tā vietā, lai atpūstos un gulētu uz dīvāna pie televizora, Sergejs iet uz treniņu. Viņš iecerējis, ka iegūtā stipendija viņam palīdzēs uzsākt nākamo studiju posmu un tuvinās trešajam diplomam.

Artūrs Rinkevičs ir pludmales volejbolists un RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes students, kurš cītīgi trenējas, lai varētu «iekāpt lielo volejbolā». Sportā mērķi Artūram ir lieli – spēlēt olimpiskajās spēlēs. Patlaban viņš mērķē uz Parīzes spēlēm, kas paredzētas 2024. gadā. Tomēr viņam izdodas savienot sportošanu ar studiju programmas «Starptautisko ekonomisko sakaru vadīšana» apgūšanu, jo, kā pats uzskata, viss atkarīgs no tā, cik mērķtiecīgs esi. Artūrs grib turpināt studijas, jo izglītība ir svarīga un šī stipendija viņam dotu iespēju nenonākt situācijā, kad ir jāizvēlas starp izglītību un sportu.

TVNET sociālā projekta galvenais mērķis ir atbalstīt jaunos sportistus, kuriem ir vēlme studēt un apvienot studijas ar lielo sportu. Sportistam izglītība ir ļoti svarīga, jo sportista karjera ir īsa. Ideja radās basketbola leģendai Valdim Valteram, ņemot vērā viņa pieredzi.

Dalībai trešās sezonas projektā attiecīgo sporta veidu federācijas ir izvirzījušas astoņas sportistes un tikpat daudz sportistu, kā arī trenerus. Katrā kategorijā pirmo trīs vietu ieguvēji saņem stipendiju 1000 eiro apmērā.

Balsojums par sportistēm noslēdzās pagājušā gada novenbrī, un pateicoties līdzjutēju balsojumam, 1000 eiro stipendiju ieguva RTU studente florboliste Laura Gaugere, kura RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātē studē «Uzņēmējdarbības loģistiku» un vienlaikus spēlē Latvijas sieviešu U19 florbola izlasē, bet ikdienā trenējas florbola komandā «Rubene».

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

4. janvāris, 2022 plkst. 15:56