RTU studenti plūc laurus zolītes čempionātā

.
.
.
Foto - zolmaniem.lv

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti ieguvuši godalgotas vietas 4. Latvijas atklātajā čempionātā zolītē studentiem. RTU arī bija turnīrā viskuplāk pārstāvētā Latvijas augstskola — kopumā no RTU sacensībās piedalījās 18 studenti.

1.vietu čempionātā izcīnīja RTU students Arnolds Japiņš, un arī 3. vietā ierindojās RTU students Ģirts Malakovskis, savukārt 2. vietu ieguva Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) students Edgars Butāns.

Arī īpašā nominācija «Zoles magnēts» tika RTU studentam Kristeram Fjodorovam, kura kontā ir piecas uzvarētas zoles. Pavisam čempionāta laikā tika pieteiktas 94 zoles partijas, kas ir vairāk nekā katra desmitā partija, un 69 gadījumos tās tika izspēlētas, «lielajam» uzvarot, bet 25 reizes — zaudējot.

Savukārt par «Šerpāko zoles dāmu» tika pasludināta Latvijas Universitātes (LU) studente Mētra Krūmiņa, kura izcīnīja augstāko rezultātu dāmu konkurencē.

Čempionātā piedalījās 32 studenti no astoņām Latvijas augstskolām. Čempionāts notika 5 kārtās jeb posmos ar 24 partijām kārtā. Studenti  izspēlēja vairāk nekā 800 zolītes partijas. Sacensības jau ceturto rīkoja Latvijas Zolītes federācija sadarbībā ar Latvijas Augstskolu sporta savienību un RTU Studentu parlamentu.