RTU Sporta centrs
RTU Sporta centrs

RTU studenti piedalās pirmajā Eiropas Universitāšu orientēšanās sporta čempionātā

2. augusts, 2019
Foto - no RTU komandas personīgā arhīva

Eiropas Universitāšu sporta asociācijas (EUSA) rīkotajā pirmajā Eiropas Universitāšu orientēšanās sporta čempionātā Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) pārstāvēja Būvniecības inženierzinātņu fakultātes students Alvis Reinsons un Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes studente Anna Freimane.

Sportisti piedalījās gan individuālās, gan komandu sacensībās.

Pirmais Eiropas Universitāšu orientēšanās sporta čempionāts notika Čehijā, Olomoucā, no 24. līdz 27. jūlijam. Pirmajā dienā pilsētvides apstākļos Olomoucas apgabala mazpilsētā Mohelnicē notika sacensības sprinta distancē. A. Reinsons finišēja 34. vietā 82 sportistu konkurencē, bet A. Freimane ierindojās 42. vietā starp 59 konkurentēm.

Nākamajā sacensību dienā tika aizvadīta vidējā distance tipiskā Čehijas meža apvidū ar dažādu veģetāciju un relatīvi augstiem kalniem. Par spīti vairāk nekā 30°C karstumam, kas bija izaicinājums dalībniekiem, RTU sportisti uzrādīja labākus rezultātus. Lai arī tehniskais sniegums distancē nebija optimāls, A. Reinsonam izdevās finišēt 27. vietā, bet A. Freimanei – 38. vietā. A. Freimane distancē guva traumu, kas viņai liedza cīnīties par vēl augstāku rezultātu.

Pēdējā sacensību dienā studenti piedalījās jauktajā sprinta stafetē Olomoucas vecpilsētā un tai pieguļošajos parkos. RTU komandai četru posmu stafetē uz brīdi izdevās iesaistīties cīņā pat par pirmo desmitnieku. Konkurence gan izrādījās pārāk sīva un komanda finišēja 15. vietā.

Plašāka informācija pieejama sacensību interneta vietnē. Čempionātā kopumā piedalījās septiņi sportisti no Latvijas augstākās izglītības iestādēm.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

2. augusts, 2019 plkst. 17:34