RTU Sporta centrs
Parādīt izvēlni
RTU Sporta centrs

RTU studenti piedalās Latvijas simtgades peldējumā

2. oktobris, 2018
.
.
.
Foto - Latvijas Sporta federāciju padome

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti piedalījās Latvijas simtgadei veltītajā 100 x 100 metru peldējumā, kas notika 29. septembrī un bija mēģinājums pārspēt Ginesa rekordu.

No RTU simtgades peldējumā piedalījās Daniils Bobrovs (Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāte (MTAF)), Gustavs Vīksne (MTAF) un Tomass Jegorovs (Datorzinātnes un informātikas tehnoloģijas fakultāte), kā arī šā gada Inženierekonomikas un vadības fakultātes absolvents Ģirts Feldbergs, kurš noslēdza stafeti ar labāko rezultātu starp Latvijas peldētājiem.

Peldēšanas stafetē tika sasniegts rezultāts 1:30. 28, tikai nedaudz atpaliekot no pašreizējā Ginesa rekorda (1:29.03), kas tika sasniegts Lielbritānijā. Tomēr Latvijas peldētāji uzskata, ka sasniegtais rezultāts ir uzskatāms par pasaules rekordu olimpiskajā jeb 50 m peldbaseinā, jo britu Ginesa rekords tika sasniegts 25 m baseinā. Tāpēc stafetes rīkotāji aicinās Ginesa rekordus apkopojošo organizāciju atzīt Latvijas simtgades peldējuma rezultātu par jaunu Ginesa rekordu 100 x 100 m stafetē, kas veikta 50 m baseinā.

Peldējumā piedalījās ne tikai Latvijas labākie peldētāji, bet arī sportisti, kuri savulaik iekļuvuši Olimpisko spēļu finālā un pat izcīnījuši Eiropas un pasaules čempionātu medaļas. Latvijas simtgades peldējumā pārstāvēja 28 sportisti.

Peldējuma video.

Peldējuma rezultāti.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

2. oktobris, 2018 plkst. 8:00

Līdzīgi raksti

Jaunumi