RTU studenti pārliecinoši uzvar Latvijas XXXIII Universiādē badmintonā

31. maijs, 2023
Foto - no RTU komandas personīgā arhīva

Pārliecinošu pirmo vietu badmintonā gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē kopvērtējumā Latvijas XXXIII Universiādē, kas 28. maijā norisinājās Jelgavā, izcīnīja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) sportisti.

Sieviešu vienspēlēs sudraba medaļu ieguva Terēze Kiršolca (Arhitektūras fakultātes (AF) absolvente).

Savukārt jauktajās dubultspēlēs 2. vietu izcīnīja Katrīne Vasiļjeva (Latvijas Jūras akadēmijas (LJA) 4. kurss) pārī ar Sabari Girishan Ananthan (Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) maģistrantūras 2. kurss).

Bet vīriešu dubultspēlēs arī 2. vietu ieguva Sabari Girishan Ananthan pārī ar Sherin Thomas (Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) maģistrantūras 2. kurss).

Vīriešu dubultspēlēs pie 3. vietas tika Lahiru Alahakoon (BIF 1. kurss), spēlējot pārī ar Vishnudas Cherupillil Haridas (Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes (ETF) 1. kurss)

Savukārt jauktajās dubultspēlēs Dulhan Liyanage Ellawala (Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) 3. kurss) izcīnīja 3. vietu pārī ar Olgu Mihailovu.

Sacensībās vēl piedalījās vairāki RTU studenti – Aditya Rajendra Jadhav (Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) 3. kurss), Samay Kochhar (DITF, 3. kurss), Rishikesh Uthaman Mavila (MTAF 3. kurss) un Marija Stocka (BIF maģistrantūras 1. kurss).

Līdz ar to vīriešu konkurencē 1. vietu izcīnīja RTU, 2. vietu – Latvijas Universitāte (LU), savukārt 3. vietu – Rīgas Ekonomikas augstskola. Attiecīgi nākamajās vietās – Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) un Banku Augstskola.

Savukārt sieviešu konkurencē RTU – 1. vieta, LSPA – 2. vieta un Rīgas Stradiņa universitātei (RSU) – 3. vieta. Pēc goda pjedestāla attiecīgi seko Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte un LU.

Sacensībām RTU komandu sagatavoja treneris Uģis Briedis, RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina un tehnoloģiju institūta asociētais profesors.

Kopumā Latvijas XXXII Universiādē badmintonā RTU pārstāvēja vienpadsmit spēlētāji – astoņi puiši un trīs meitenes, bet kopumā minētajās Universiādes sacensībās piedalījās 30 studenti no septiņām Latvijas augstskolām.

31. maijs, 2023 plkst. 14:45