RTU Sporta centrs

RTU studenti pārliecinoši uzvar Latvijas XXVIII Universiādes badmintona turnīrā

27. marts, 2018
Foto - no RTU komandas personīgā arhīva

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu komanda vīriešu konkurencē pārliecinoši uzvarējusi Latvijas XXVIII Universiādes badmintona turnīrā, kurā tika pārstāvētas septiņas Latvijas augstskolas.

RTU studentu komanda vīriešu konkurencē kopsummā pārliecinoši izcīnīja pirmo vietu, informē badmintona treneris, RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta vadošais pētnieks Uģis Briedis. Savukārt sieviešu kopvērtējumā vietu sadalījums, apkopojot rezultātus, pēc turnīra nedaudz mainījās, jo pēc Latvijas 28.Universiādes galvenajiem noteikumiem punktus augstskolu kopvērtējumam nevarēja dot sieviešu dubultspēles. Līdz ar to 1.vietu izcīnīja Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) studentes, 2.vietu RTU studentes un 3.vietu Latvijas Universitātes (LU) studentes. LSPA un RTU iegūtie punkti kopvērtējumā bija vienādi, bet augstāku vietu ieguva komanda, kurai bija lielāks izcīnīto punktu skaits dubultspēlēs.

Par labāko vīriešu vienspēlēs kļuva Elektronikas un telekomunikācijas fakultātes (ETF) 2. kursa students Kristaps Jānis Gulbis, otro vietu ieguva ETF 2. kursa students Teodors Kerimovs, bet trešo – Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) 3. kursa students Reinis Krauklis. Savukārt Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) 4. kursa studente Rūta Pickaine izcīnīja trešo vietu sieviešu vienspēlēs, bet pārī ar Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) 2. kursa studenti Laumu Enkuri – otro vietu sieviešu dubultspēlēs.

Arī jauktajās un vīriešu dubultspēlēs RTU studenti sasniedza augstus rezultātus. Proti, R. Pickaine pārī ar K.J. Gulbi ieguva otro vietu, bet L. Enkure pārī ar T. Kerimovu palika ceturtie. Vīriešu dubultspēlēs K.J. Gulbis un T. Kerimovs startēja pārī, finālā gūstot uzvaru pār otru RTU studentu badmintonistu pāri – R. Kraukli un Kārli Stafecki. K. Stafeckis ir Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes (EEF) 3. kursa students, vienspēlēs viņš palika nedaudz aiz pjedestāla, iegūstot piekto vietu. RTU vīriešu komandā Latvijas XXVIII Universiādes badmintona turnīrā startēja arī IEVF 1. kursa maģistrantūras students Kaspars Zaķis, kurš vienspēlēs ieguva ceturto vietu, un BIF 5. kursa students Anrijs Menģelsons.

Latvijas XXVIII Universiādes badmintona turnīrā tika pārstāvētas septiņas Latvijas augstskolas - RTU, LSPA, LU, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte, Daugavpils Universitāte un Vidzemes Augstskola.

Turnīrs notika svētdien, 25.martā, LLU Sporta centrā.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

27. marts, 2018 plkst. 11:00