RTU Sporta centrs
RTU Sporta centrs

RTU studenti mērosies spēkiem ar sportistiem no Lietuvas, Igaunijas un Somijas universitātēm

17. maijs, 2019
Foto - https://lssa.lt/sell2019/

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) sportistu delegācija šonedēļ startēs XXXV SELL Studentu spēlēs, kas šogad notiks Kauņā, Lietuvā. SELL studentu spēlēs piedalās triju Baltijas valstu un Somijas augstskolu studenti, absolventi, kā arī citas uzaicinātās valstu delegācijas.

SELL spēlēs, kas norisināsies no 17. līdz 19. maijam, sacensības notiks 13 dažādos sporta veidos. Šogad dalību ir pieteikušas 46 augstskolas no sešām valstīm. RTU šajās spēlēs pārstāvēs 67 sportisti un 9 treneri. Visvairāk RTU sportistu ir pārstāvēti vieglatlētikā un basketbolā vīriešiem – attiecīgi 12 un 10. Peldēšanā un volejbolā vīriešiem RTU pārstāvēs pa deviņiem sportistiem katrā, basketbolā sievietēm – astoņi, spēka trīscīņā (powerlifting) — pieci, badmintonā — četri sportisti, savukārt galda tenisā un orientēšanās sportā – katrā pa trim cilvēkiem. Šahu un džudo pārstāvēs pa diviem studentiem katrā.

SELL studentu spēles ar savu klātbūtni regulāri pagodina arī Eiropas Universitāšu sporta apvienības (EUSA) un Starptautiskās studentu sporta federācijas (FISU) pārstāvji. Katru gadu SELL Studentu spēles notiek kādā no četrām dalībvalstīm. Pērn sportistus uzņēma Igaunija, 2017. gadā – Rīga, savukārt 2020.gadā organizatori būs Somija.

Pirmās SELL spēles notika 1923. gadā Tartu. Katru gadu tās notiek kādā no četrām dalībvalstīm. SELL spēļu mājaslapa un Facebook pasākums.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

17. maijs, 2019 plkst. 10:03