RTU studenti izcīna uzvaru Latvijas Universiādē spēka trīscīņā

8. februāris, 2022
Foto - Latvijas Pauerliftinga federācija

5.februārī Valmierā, Latvijas XXXII Universiādes sacensībās spēka trīscīņā bez ekipējuma, komandu ieskaitē panākumus gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē svinēja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) sportisti. Sacensības norisinājās divās ieskaitēs - Latvijas Universiādē un Latvijas čempionātā.

Starp deviņām dāmām, kuras kopumā startēja piecās dažādās svara kategorijās, RTU absolventei Sigitai Dzenei svara kategorijā -69kg, trīs vingrinājumu summā izdevās labot Latvijas studentu rekordu. Sigita trīs vingrinājumos - pietupienos, spiešanā guļus un vilkmē - kopumā tika galā ar 315 kg, sasniedzot ne vien jaunu studentu rekordu, bet arī par 25 kilogramiem apsteidzot savu studiju biedri Elīzu Jansoni. Elīzai otrā vieta un kopsummā 290 kg. Margitai Rudzātei šajā pašā svara kategorijā ceturtā vieta un 260 kg kopsummā.

Sigita Dzene arī ierindojās 3.vietā starp absolūti labākajām studentēm - sportistēm.

Visbeidzot komandu ieskaitē starp dāmām uzvaru kopvērtējumā izcīnīja RTU sportistes, otrajā vietā - Latvijas Universitāte, bet trešā vieta Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas studentēm.

Savukārt Latvijas čempionātā RTU komandu pārstāvēja sportiste Madara Krūmiņa, kura startēja vieglākajā svara kategorijā - līdz 57 kilogramiem un trīs vingrinājumos kopsummā sasniedza 282,5 kg. Madara izcīnīja pirmo vietu gan savā svara kategorijā, gan arī starp absolūti labākajām juniorēm. Pateicoties Madaras sniegumam, RTU komanda ierindojās 2.vietā komandu kopvērtējumā juniorēm.

Vīriešu konkurencē rekordi šoreiz izpalika, taču cīņa sešās svara kategorijās tāpat bija aizraujoša.

Absolūta RTU pārstāvniecība un dominance Latvijas universiādes ietvaros bija svara kategorijā līdz 83kg, kurā pārākais starp saviem studiju biedriem bija Hugo Prauliņš – 527,5 kg. Prauliņš vien par 7,5 kg apsteidza Ņikitu Petrovu, kuram kopsummā 520 kg. Ņikita startēja arī Latvijas čempionātā, kur junioru konkurencē savā svara kategorijā, ierindojās 3.vietā. Trešajā vietā Latvijas Universiādē ierindojās Andrejs Kavlaks ar 410 kg kopsummā, savukārt Latvijas čempionātā Andrejam 8.vieta. Šajā pašā svara kategorijā studentu sacensībās startēja arī Ralfs Rozītis, kurš izpildīja tikai divus vingrinājumus - pietupienus un vilkmi -, līdz ar to kopsummas rezultāts netika ieskaitīts. Tomēr neskatoties uz pieļautajām kļūdām, Ralfa sniegumu treneris Jānis Kalnenieks vērtē kā izcilu un lepojās ar studenta personīgajiem rekordiem. Treneris visu RTU studentu sasniegtos rezultātus vērtē ļoti pozitīvi un novērtē, ka sportisti spējuši atkārtot savus labākos rezultātus, kā arī sasniegt jaunus personiskos rekordus.

Svara kategorijā līdz 93kg 5.vietā studentu sacensībās ierindojās Aleksejs Ļeonovs ar 457,5kg kopsummā. Savukārt Latvijas čempionātā līdz 93kg RTU komandu pārstāvēja sportists Kristers Rubins, kuram kopsummā 515 kg un 4.vieta.

Svara kategorijā līdz 105kg otro vietu izcīnīja Krišjānis Šics ar rezultātu kopsummā 477,5 kg.

Savukārt kategorijā virs 105kg, pirmo vietu Latvijas Universiādē izcīnīja Artis Venskus ar 632,5 kg kopsummā, bet otro vietu ar 602 kg - Sergejs Kušners. Artim pirmā vieta arī Latvijas čempionātā.

Arī vīriešu konkurencē Latvijas Universiādes kopvērtējumā pārākie bija RTU studenti, kuriem izdevās pārspēt Rīgas Stradiņa universitātes un Latvijas Lauksaimniecības universitātes smagatlētus. Savukārt Latvijas čempionātā junioru komandu kopvērtējumā, RTU komandai otrā vieta.

Foto galerija pieejama Latvijas Pauerliftinga federācijas Facebook lapā.

Latvijas XXXII Universiādes rezultāti.

Latvijas čempionāta rezultāti.

Raksta autors