RTU studenti izcīna čempionu titulu Latvijas Studentu šaha čempionātā

.
.
.
Foto - no RTU komandas personīgā arhīva

Individuāli panākumi un kopvērtējumā 1. vieta Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu komandai – ar šādu rezultātu, kas 16. oktobrī sasniegts Latvijas XXXII Universiādes laikā notikušajā Latvijas Studentu čempionātā šahā, var lepoties RTU jaunie šahisti.

Čempionātā RTU pārstāvēja septiņi studenti – Rihards Bekasovs, Arsēnijs Ovčiniks, Guillame Payot, Aleksandrs Izmailovs, Madara Golsta, Vita Petrova, un Valērija Ļepjohina, cīnoties ar Latvijas Universitātes, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas un Rīgas Stradiņa universitātes šahistiem. Šādā komandā RTU šahisti bija apvienojušies pirmoreiz. Dažiem no spēlētājiem šis bija pirmais turnīrs, kopš šaha sacensības atkal norisinās klātienē, tāpēc nācās pielāgoties trīs dimensiju figūrām un galdiņa pārskatīšanai, kā arī bija nedaudz saspringtāka gaisotne, jo atšķirībā no virtuālās vides, bija jāspēlē ar reāli redzamiem pretiniekiem.

Labākos rezultātus sacensībās sasniedza Rihards Bekasovs un Madara Golsta. Rihards ieguva 6 punktus un izcīnīja 1. vietu, savukārt Madara arī ieguva 6 punktus, diemžēl kopvērtējumā ierindojās 2. vietā, toties sieviešu konkurencē ieņēma godalgoto 1. vietu.

Vita Petrova ieguva 4 punktus un sieviešu konkurencē ierindojās 3. vietā, bet kopvērtējumā ieņēma 9. vietu. Arsēnijs Ovčiniks ieguva 4 punktus un kopvērtējumā – 7. vietu. Guillaume Payot ar 3,5 punktus kopvērtējumā ierindojās 10. vietā, Valērija Ļepjohina saņēma 3 punktus, kas viņai nodrošināja 12. vietu kopvērtējumā, savukārt Aleksandrs Izmailovs ar 1 punktu kopvērtējumā palika 19.

Turnīrs aizritēja pēc Šveices sistēmas 7 kārtās ar apdomas laiku 12 minūtes partijai plus 5 sekundes par gājienu ar FIDE ātrā šaha reitinga aprēķinu.