RTU Sporta centrs

RTU studenti aicināti piedalīties Latvijas XXXI Universiādes individuālajos testos spiešanā guļus un spēka trīscīņā

3. decembris, 2020
Foto - no RTU komandas personīgā arhīva

Latvijas Pauerliftinga federācija (LPF), ņemot vērā šobrīd valstī noteiktos ierobežojumus, no 4.-19.decembrim dažādās sporta bāzēs, piedāvās studentiem — sportistiem veikt individuālos testus ar tiesneša vērtējumu, kurus pēc tam attālināti izvērtēs un apkopos kā sacensību rezultātus. Tieši šādā formātā norisināsies Latvijas XXXI Universiādes testi spēka trīscīņā un spiešanā guļus.

Šādu individuālo testu mērķis ir saglabāt sportistu motivāciju, kamēr ir aizliegtas amatieru sacensības klātienē. Savukārt, ņemot vērā, ka daudzviet mācības lielākoties norisinās attālināti, studenti var piedalīties jebkurā plānotajā posmā, protams, apliecinot savu studenta statusu un ievērojot pieteikšanās kārtību.

Plānotie posmi:

• 4.decembris (no plkst. 17.00 — 22.00), «Legacy» Rīga, «Powerlab» Rīga;
  • 11.decembris, «Spēka pasaule» Valmiera;
  • 12.decembris, Talsi;
  • 12.decembris (no plkst. 9.00 — 14.00), «Nacionālā Aizsardzības akadēmija» Rīga;
  • 17.decembris (no plkst. 10.00 — 14.00), «Latvijas Lauksaimniecības universitāte», Jelgava;
  • 18.decembris, «Spēka pasaule» Valmiera;
  • 19.decembris, Jēkabpils;
  • 19.decembris, «Rīgas Tehniskā universitāte» Rīga.

Organizatori aicina ik dienas sekot līdzi jaunumiem LPF mājaslapā, vai sazināties ar LPF izpilddirektoru Arni Rukmani 28755557.

Nolikums «Latvijas XXXI Universiāde spiešanā guļus».

Nolikums «Latvijas XXXI Universiāde spēka trīscīņā».

Testos tiks ievēroti Epidemioloģiskās drošības pasākumi, katrā posmā, katram sportistam paredzot atsevišķu testa laiku. Svēršanās katram sportistam noritēs ne vairāk kā 120 minūtes pirms starta. Katram sportistam piegājiena izpildei tiek piešķirta 1 minūte, laiks starp piegājieniem, ne vairāk kā 20 minūtes. Tests norisināsies bez sacensību personāla, izņemot 1 personu — galveno tiesnesi, tomēr testi tiks filmēti.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti aicināti pieteikties individuālajiem testiem, sazinoties ar RTU Pauerliftinga izlases galveno treneri Jāni Kalnenieku 26344202, norādot precīzu svara kategoriju, kurā sportists piedalīsies.

Piesakoties šiem testiem, ikvienam jāapliecina, ka pēdējo 14 dienu laikā nav bijis ārvalstīs, ka nav elpceļu infekcijas pazīmes un apzināti neslimo ar Covid-19. Katram atlētam būs jāparaksta apliecinājums. Atlēti ar elpceļu infekciju pazīmēm (neatkarīgi no Covid-19 testu rezultātiem) netiks pielaisti testiem. Kā arī piesakoties šiem testiem, jāievēro 06.11.2020. MK rīkojums Nr. 655 «Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu».

RTU studentiem dalība Latvijas Universiādē ir bezmaksas. Apbalvošana norisināsies pēc 19.decembra, pēc rezultātu apkopošanas, kā arī attālinātā veidā — apbalvojumus izsūtot uz sporta bāzēm.

3. decembris, 2020 plkst. 21:28