RTU Sporta centrs

RTU studente sportiste Ketija Birzule burāšanu nomaina pret driftu

10. jūnijs, 2022
Foto - no K. Birzules personīgā arhīva

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) maģistrantūras studente sportiste Ketija Birzule ir nomainījusi olimpiskā līmeņa burāšanu pret driftu un piedalījusies portāla Tvnet sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju veidotajā raidījumā «Ātruma cilts».

Ketija ar burāšanu nodarbojas kopš deviņu gadu vecuma un savu vindsērfinga karjeras augstāko punktu sasniedza 17 gados, startējot Rio olimpiskajās spēlēs. Izšķiršanās vējadēli nomainīt pret drifta auto ir viņas, jau pieauguša cilvēka, lēmums, un tagad drifts ir Ketijas dzīve, informē Tvnet. Paralēli driftam jaunā sportiste RTU maģistrantūrā studē programmā «Aviācijas transports», strādā pilna laika darbu un audzina gadu veco meitiņu.

Autosportā Ketijai palīdz burāšanā iegūtā pieredze, jo tā viņai ir devusi disciplīnu, iemaņas plānošanā un pareizo attieksmi pret lietām. Sākumā Ketijai driftā negājis viegli, tāpēc pirmos punktus un savu 43. numuru viņa ieguvusi tikai pirmās sezonas beigās. Tagad, savā trešajā sezonā, sportiste jau ir uzvarējusi divus tandēmus un katrās sacensībās nokļūst par pakāpi augstāk.

Viņai arī patīk pašai «skrūvēt» savu auto, bet tam ikdienā neatliek laika. Ketijas treneris ir viņas draugs un vienlaikus arī galvenais mehāniķis. Viņa atzīst, ka auto gatavība un pareizais aprīkojums sniedz drošības un brīvības sajūtu, bet pārējo iegūst treniņos.

«Kā driftere Ketija Birzule apmeta karjeras kūleni» (Tvnet, 03.06.2022.)

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

10. jūnijs, 2022 plkst. 13:54