RTU Sporta centrs
RTU Sporta centrs

RTU studente Dārta Zunte iegūst tiesības nākamsezon piedalīties Pasaules kausa izcīņā

25. janvāris, 2022
Foto - Viesturs Lācis (bobslejs.lv)

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes studente skeletoniste Dārta Zunte Pasaules čempionātā skeletonā junioriem 20 dalībnieču konkurencē izcīnīja 6. vietu. Šis sniegums Dārtai ļauj piedalīties nākamās sezonas Pasaules kausa izcīņā.

21. janvārī notikušajās junioru sacensībās bobslejā un skeletonā Īglsas trasē, kur piedalījās arī daži Pekinas olimpisko spēļu dalībnieki, pirmajā braucienā Dārta startēja desmitā un uzrādīja sesto labāko laiku, savukārt otrajā braucienā sasniedza devīto rezultātu, tomēr kopvērtējumā sportistei izdevās nosargāt 6. vietu.

Ar šo sniegumu Dārta ir izcīnījusi nepieciešamos punktus, lai nākamās sezonas Pasaules kausa izcīņā varētu piedalīties divas dalībnieces no Latvijas, ziņo bobslejs.lv.

Šīs sezonas sākumā tika izlemts, ka Endija Tērauda piedalīsies Pasaules kausa sacensībās, bet Dārta Zunte – Starpkontinentālā kausa izcīņas mačos, kas ir otrā līmeņa sacensības, tomēr pietiekami prestižas un punktiem bagātas, lai cīnītos par Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (International Bobsleigh & Skeleton Federation – IBSF) reitinga vietām.

«Iegūt vienu vietu Pasaules kausā ir salīdzinoši vienkārši – jābūt TOP 45 reitingā, bet, lai būtu divas kvotas, divām latvietēm jābūt TOP 35. Tas arī šodien Dārtai izdevās – pašai sev izcīnīt vietu nākamās sezonas Pasaules kausa izcīņā,» bobslejs.lv saka Dārtas treneris Gints Dzērve.

Tikai pateicoties izcīnītajai 6. vietai, Dārtai izdevās reitingā pakāpties uz 34. vietu ar 536 punktiem. Tikpat punktu ir arī Endijai Tēraudai, kura reitingā ir 35. vietā.

Treneris ir apmierināts ar Dārtas sniegumu sezonas noslēgumā: «Šosezon mums negāja tik spīdoši, kā bijām plānojuši, bet sezonas otrajā pusē Dārta saņēmās un gandrīz visās sacensībās uzrādīja personīgos rekordus startā, izņemot šodienas sacensības. Bet, neskatoties uz to, bija labi braucieni, kas ļāva izcīnīt sesto vietu.»

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

25. janvāris, 2022 plkst. 9:18