RTU Sporta centrs
RTU Sporta centrs

RTU studentam Dāvim Kaufmanim panākumi Eiropas kausa sacensībās bobslejā

18. janvāris, 2021
Foto - Viesturs Lācis (bobslejs.lv)

Spraigu un panākumiem bagātu nedēļu bobsleja trasēs aizvadījis Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) students Dāvis Kaufmanis. Viņš kopā ar kolēģiem gan divnieku, gan četrinieku konkurencē sasniedza augstus rezultātus Eiropas kausa sacensībās bobslejā.

Panākumi Eiropas kausā

13. janvārī Eiropas kausa izcīņas bobslejā kārtējā posmā Īglsas trasē Latvijas divnieku ekipāžas pilots D. Kaufmanis kopā ar pārinieku Ivo Danu Kleinbergu izcīnīja 3. vietu, divu braucienu summā tikai par nieka tiesu atpaliekot no uzvarētājiem šveiciešiem un otrās vietas ieguvējiem vāciešiem.

D. Kaufmanim izdevās ļoti labs starta ieskrējiens – labākais laiks gan pirmajā, gan otrajā braucienā. Taču summā Latvijas sportisti par 0,16 sekundēm atpalika no uzvarētāja šveicieša Kūnena un otrajās vietas ieguvējam vācietim Cielasko zaudēja tikai 0,10 sekundes. Kopumā sacesnībās piedalījās 28 divnieku ekipāžas. Eiropas kausu kopvērtējumā divniekos pēc septiņiem posmiem D. Kaufmanis ir otrais pēc šveicieša Kūnena. Šajā sezonā uz goda pjedestāla Dāvim izdodas uzkāpt jau ceturto reizi.

Savukārt 14. janvārī Insbrukā, Austrijā Eiropas kausa izcīņā četriniekiem D. Kaufmanis ar savu komandu ierindojās 4. vietā, zaudējot trīs Vācijas ekipāžām. Līdz trešajai pozīcijai Latvijas ekipāžai pietrūka vien 0,18 sekunžu. Kopumā četriniekos startēja 16 komandas, un sasniegtais uzskatāms par ļoti labu rezultātu par spīti tam, ka Altenbergā D. Kaufmanim bija kritiens ar lielajām kamanām.

Toties dienu vēlāk, 15.janvārī, Eiropas kausa izcīņā Īglsas trasē D. Kaufmanis ar stūmējiem Reini Nunguru, Regnāru Kirejevu un Ivo Danu Kleinbergu izcīnīja augsto 3. vietu. Pirmajā startā mūsējiem izdevās ātrākais ieskrējiens, otrajā – trešais labākais starts, un divu braucienu summā godam nopelnīta 3. vieta, 0,92 sekundes atpaliekot no uzvarētājiem un 0,27 sekundes – no 2. vietas ieguvējiem.

Eiropas kausa izcīņa turpināsies tikai februārī Kēnigszē trasē Vācijā, jau jaunnedēļ pasaules junioru čempionāts Sanktmoricas trasē Šveicē. Eiropas kausa ieskaitē četriniekos aizvadīti trīs posmi un pēc šī panākuma Kaufmanis iekļuvis desmitniekā.

Pasaules kausā pieticīgāki rezultāti

16. janvārī pēc Covid-19 izraisītas pauzes un viena posma izlaišanas Pasaules kausā bobslejā Šveicē, Sanktmoricas trasē atgriezās pilots RTU IEVF students Ralfs Bērziņš, kur divnieku konkurencē kopā ar Arni Bebrišu pēc neveiksmes pirmajā braucienā ieņēma 16. vietu.

R. Bērziņš, kurš šajā trasē ir braucis daudz retāk nekā Oskars Melbārdis, kļūdījās jau pirmā brauciena pirmajā virāžā, no kuras izejot pirmajā, garajā taisnē sekoja divi atsitieni pret apmali, kas ļoti daudz maksāja – vairs nebija iespējams uzņemt paātrinājumu, tāpēc nācās samierināties ar 20. vietu finišā. Otrajā braucienā izdevās izlabot kļūdas un gandrīz par sekundi uzlabot pirmā brauciena rezultātu, sasniedzot 13. rezultātu, kas summā ļāva pakāpties uz 16. vietu.

Savukārt 17.janvārī Pasaules kausa izcīņā R. Bērziņa komanda ierindojās 20. vietā. R. Bērziņš ar stūmējiem Arni Bebrišu, Lauri Kaufmani, arī RTU students, un Intaru Dambi, pirmoreiz startējot šādā sastāvā, pēc pirmā brauciena bija 19. vietā. Jau starta ieskrējienā stūmēji par ilgu iekārtojās kamanās, un tas atspoguļojās izejas ātrumā, kas bija viens no lēnākajiem starp visiem konkurentiem. Arī turpmākais brauciens bija kļūdains, un ekipāžai paveicās, ka izdevās kvalificēties labāko divdesmitniekā, lai varētu piedalīties otrajā braucienā. Diemžēl arī otrais brauciens nepadevās, un rezultātā R. Bērziņa ekipāža ierindojās pēdējā, 20. vietā, starp otrā brauciena dalībniekiem.

Šonedēļ Sanktmoricā risināsies Pasaules junioru čempionāts bobslejā, un tajā Latviju pārstāvēs R. Bērziņa komanda.

18. janvāris, 2021 plkst. 12:30