RTU Sporta centrs
RTU Sporta centrs

RTU studentam Dāvim Kaufmanim otrā vieta Eiropas kausa izcīņā bobslejā divniekiem

23. februāris, 2021
Foto - Viesturs Lācis (bobslejs.lv)

Otrā vieta kopvērtējumā Eiropas kausā bobslejā divniekiem Dāvim Kaufmanim, savukārt Dārtai Esterei Zuntei 7. vieta skeletonā Eiropas U- 20 vērtējumā. Ar šādiem rezultātiem var lepoties abi Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes studenti.

Dāvis Kaufmanis Eiropas kausa kopvērtējumā bobslejā divniekos pēc septiņiem posmiem ierindojās augstajā otrajā vietā, atpaliekot no šveicieša Mihaela Kūnena. Sezonā Dāvis jau četras reizes bijis trijniekā, bet šveicietis – trīs reizes, tomēr kopumā Kūnens izrādījās nedaudz stabilāks, īpaši Altenbergas trasē, un kopvērtējumā Dāvis ieguva otro vietu.

Bija domāts, ka Dāvis piedalīties arī 20. un 21. februārī Kēnigszē trasē Bavārijā notikušajā Eiropas kausa Vācijas sezonas noslēgumā, kas vienlaikus bija arī Eiropas junioru čempionāts, taču veselības problēmu dēļ viņš jau ir atgriezies mājās un junioru čempionāts viņam ir gājis secen.

Savukārt Eiropas kausa izcīņā skeletonā šonedēļ sacensības Īglsas trasē Austrijā Dārta Estere Zunte trasē devās ar 18. numuru, sasniedzot 11. labāko laiku savā braucienā ar reālām izredzēm pakāpties augšup. Tomēr otrajā braucienā gan Dārtai Esterei neizdevās tikt uz augšu, viņu apdzina trīs sportistes, Dārta – tikai vienu un līdz ar to ierindojās 13. vieta šajā Eiropas kausa posmā.

Šis posms vienlaikus bija arī Eiropas junioru čempionāts un kontinenta U-20 čempionāts. Eiropas junioru čempionāta vērtējumā (U-23) Dārtai Esterei – 12. vieta, savukārt Eiropas U- 20, kurā tika vērtētas 19 sportistes, Dārta Estere sasniedza vislabāko rezultātu no Latvijas sportistēm un ierindojās 7. vietā.

Sezonas kopvērtējumā pēc notikušajiem sešiem posmiem Eiropas kausu ieguva vāciete Štefānijs Fotza, uz pjedestāla vēl kāpa divas vācietes Hanna Štauba un Korina Leipolde, savukārt Dārta Estere Zunte startēja tikai divos posmos, ierindojoties 17. vietā.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

23. februāris, 2021 plkst. 8:13