RTU Sporta centrs
RTU Sporta centrs

RTU studenta bobsleja pilota Dāvja Kaufmaņa ekipāžai trešā vieta Eiropas kausa posmā

6. decembris, 2020
Foto - Viesturs Lācis (bobslejs.lv)

Aizvadītajās brīvdienās vairāki vadošie bobslejisti bija izvēlējušies startēt Eiropas kausa izcīņas posmā Vācijas trasē Vinterbergā, kamēr Pasaules kausa izcīņā aizvadītajā nedēļas nogalē bija pauze. Latviju sacensībās pārstāvēja četras divnieku ekipāžas, kur divās piloti bija Rīgas Tehniskās universitātes studenti — Ralfs Bērziņš un Dāvis Kaufmanis. Abās sacensību dienās kopumā piedalījās 33 ekipāžas.

Vislabāko rezultātu pirmajā sacensību dienā uzrādīja Dāvis Kaufmanis ar Reini Nunguru, kuri finišēja septītie. Pēc pirmā brauciena kļūdām D.Kaufmanis ierindojās tikai 14.vietā, savukārt otrajā braucienā spēja uzrādīt otru labāko braucienu starp visām ekipāžām.

Pēc pirmā brauciena vislabāko rezultātu no Latvijas komandām uzrādīja Ralfs Bērziņš ar Arni Bebrišu, ierindojoties devītajā vietā, bet otrajā braucienā pieļautās kļūdas lika samierināties ar 14.vietu.

Otrajā sacensību dienā bija izmaiņas dažās komandās tieši stūmēju sastāvos. Pēc teicama pirmā brauciena D.Kaufmanis ar A.Bebrišu ierindojās otrajā pozīcijā. Pirmajā braucienā padevies ļoti labs starta ieskrējiens un arī pilnībā tika izmantotas samērā labā ledus priekšrocības. Mūsu pilots arī otrajā braucienā godam izturējis spriedzi, tomēr nedaudz zaudējis cīņā par otro pozīciju. Sacensību beigās D.Kaufmaņa ekipāžai godam nopelnīta trešā vieta un pirmo reizi šajā sezonā jaunajam pilotam goda pjedestāls.

Savukārt R.Bērziņš ar Dāvi Sprinģi pēc pirmā brauciena bija devītie, bet divu braucienu summā R.Bērziņš tomēr ierindojās vienu pozīciju zemāk — desmitajā vietā.

Nākamās Pasaules kausa sacensības mūsējiem norisināsies Austrijā, Īglsas trasē nākamajās divās nedēļās. Pasaules kausā Latvija var startēt ar trim ekipāžām, kur treneriem būs jāizšķiras par pilotu izvēli. Vērtējot Vinterbergas rezultātus, šobrīd tie būtu D.Kaufmanis, O.Melbārdis un O.Ķibermanis.

6. decembris, 2020 plkst. 21:29