RTU Sporta centrs

RTU studenta bobsleja ekipāža izcīna sudraba medaļu Eiropas kausa posmā

22. novembris, 2022
Foto - www.bobslejs.lv

Pirmajā Eiropas kausu izcīņas sezonas posmā četrinieku ekipāžām bobslejā Emīla Cipuļa ekipāža, kurā kopā ar Dāvi Spriņģi un Edgaru Nemmi startēja arī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) students Lauris Kaufmanis, izcīnīja sudraba medaļu. Šīs sacensības norisinājās no 19. līdz 20. novembrim Lillehammeres trasē Norvēģijā.

Pirmajā sacensību dienā E. Cipuļa četrinieks bija trešajā vietā jau pēc pirmā brauciena, bet otrajā vēl izdevās savu pozīciju uzlabot, otrs labākais laiks deva arī otro vietu un pirmo pjedestālu šosezon. Starta ieskrējienā šim kvartetam labākais laiks pirmajā braucienā un otrs labākais otrajā. Par uzvarētājiem kļuva vācieši, pilots Maksimilans Ilmans, trešajā vietā Francija ar Romēnu Einriču priekšgalā.

Sacensību otrajā dienā abas Latvijas komandas startēja nedaudz izmainītos sastāvos. Jaunajam pilotam Jēkabam Kalendam, kura kamanās otrajā sacensību dienā pozīciju ieņēma L. Kaufmanis, aizstājot Edgaru Unguru, šī bija debija oficiālās sacīkstēs ar četrinieka kamanām.

Arī otrajā dienā Ilmana pilotētā ekipāža kļuva par uzvarētājiem, 0,88 sekundes aiz viņiem Kalendas četrinieks, sasniedzot sesto vietu 16 ekipāžu vidū. Trešā vieta Rumānijas komandai ar pilotu Mihai Kristianu Tentea.

«Cipulis startēja ar Ķibermaņa olimpiskajām kamanām, savukārt Kalendam ir pilnīgi jauns BTC būvēts bobs. No šīm divām nedēļām Norvēģijā, man vislielākais prieks ir par Kalendu un jauno BTC četrinieku. Kalenda tiešām ir ļoti daudz izdarījis pa šo īso laiku un priecē arī rezultāts trasē. To pašu varu teikt par jauno BTC četrinieku - arī tas uzrāda ļoti labus ātrumus trasē.» Prūsis neslēpj, ka nākamajos posmos iespēja izmēģijāt BTC kamanas būs arī Cipulim,» -  tā Latvijas bobslejistu rezultātus komentē Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis.

22. novembris, 2022 plkst. 14:03