RTU Sporta centrs
Parādīt izvēlni
RTU Sporta centrs

RTU studējošie sportisti aicināti pieteikties sporta stipendijām

2. oktobris, 2020
.
.
Foto: Pixabay.com

Sportisti, kuri studē Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), līdz 21. oktobrim ir aicināti pieteikties valsts budžeta finansētajām sporta stipendijām, kuru mērķis ir sekmēt studējošo augstas klases sportistu iespējas apvienot studijas ar sportiskās meistarības izaugsmi, popularizēt studentu sportu un veicināt rezervju sagatavošanu Latvijas izlašu komandām.

Stipendiju konkursu ir izsludinājusi Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP), un tām var pieteikties Latvijas izlašu dalībnieki un kandidāti, kuri sekmīgi studē bakalaura, maģistra vai doktora programmā un startē sporta veidos, kuru starptautiskās federācijas ir Starptautiskās sporta federāciju asociācijas biedres vai ir atzītas Starptautiskajā Olimpiskajā komitejā.

Pieteikties Sporta stipendijai var, nepieciešamo (parakstīto) dokumentu oriģinālus iesniedzot vai atsūtot uz LSFP biroju Grostonas ielā 6B, Rīgā, LV-1013. Savukārt aizpildītu sportisko sasniegumu veidlapu lūgums atsūtīt arī elektroniski uz LSFP e-pasta adresi .

Konkursā pretendenti tiks vērtēti pēc sekmēm mācībās un sasniegumiem sportā. Sporta stipendija tiks piešķirta tiem, kuri atbilstoši Konkursa nolikumā noteiktajiem kritērijiem būs ieguvuši augstāko punktu skaitu. Piešķirto Sporta stipendiju apmērs atkarīgs no pieejamā stipendiju fonda attiecīgajā gadā, tomēr tas nepārsniedz 1500 EUR vienam studentam par vienu studiju gadu.

Pretendentu iesniegumus vērtēs Sporta stipendiju komisija, kuras sastāvā darbojas pārstāvji no Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Olimpiskās vienības, Latvijas Olimpiskās komitejas, Latvijas Augstskolu sporta savienības un Latvijas Sporta federāciju padomes.

Lēmumu par stipendiju piešķiršanu pieņems LSFP valde, pamatojoties uz Sporta stipendiju komisijas rekomendāciju, kas balstīta uz pretendentu sekmēm un sportiskajiem sasniegumiem. 

Lai mazinātu Covid-19 krīzes radīto negatīvo seku ietekmi uz sporta nozari, šogad konkursā vērtēs pretendentu sportiskos sasniegumus divos – 2018./2019. un 2019./2020. – studiju gados.

Papildu informācija

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

2. oktobris, 2020 plkst. 14:41

Līdzīgi raksti

Jaunumi