RTU Sporta centrs
Parādīt izvēlni
RTU Sporta centrs

RTU studējošajiem sportistiem piešķirtas stipendijas akadēmiskās un sportiskās izaugsmes sekmēšanai

11. novembris, 2019
.
.
Foto: pixabay.com

Divpadsmit Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti – sportisti saņēmuši ikgadējās sporta stipendijas, ko piešķir Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP). Stipendijas piešķirtas 2019./2020. studiju gadam, un RTU studenti tāpat kā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) studenti ir saņēmuši vislielāko stipendiju skaitu salīdzinājumā ar pārējām Latvijas augstskolām.  

RTU studenti – sportisti, kuriem piešķirtas stipendijas:

  • 1500 eiro stipendija piešķirta skeletonistam Kristam Netlauam;
  • 1000 eiro stipendija – florbolistam Uldim Dūniņam un velo orientieristam Andrim Sarksņam;
  • 900 eiro stipendija – kalnu slēpotājai Lienei Bondarei un vieglatlētam Valērijam Valinščikovam; 
  • 800 eiro stipendija – bobslejistam Ralfam Bērziņam un vieglatlētam Patrikam Gailumam; 
  • 700 eiro stipendija – orientieristam Rihardam Krūmiņam un vieglatlētei Asnātei Kalniņai;
  • 600 eiro stipendija piešķirta smaiļotājam Kristapam Laubem un šahistei Elizabetei Limanovskai;
  • 500 eiro stipendija piešķirta galda tenisistei Viktorijai Majorovai.

Kopumā LSFP valde stipendijas konkursa kārtībā piešķīra 41 studējošajam sportistam. Pieteikušies stipendijām bija 66 pretendenti. 

No Latvijas Universitātes stipendijas saņēma septiņi studējošie sportisti, no Latvijas Lauksaimniecības universitātes –  trīs, no Rīgas Stradiņa universitātes – divi, no Daugavpils Universitātes, Biznesa vadības koledžas, Banku augstskolas un Vidzemes Augstskolas – pa vienam.

Lēmumu pieņemot, LSFP valde balstījās uz Sporta stipendiju komisijas rekomendāciju, kas izstrādāta, vērtējot sportistu sekmes un sportiskos sasniegumus pēdējā gada laikā. 

LSFP Sporta stipendiju komisijas sastāvā darbojas pārstāvji no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM), LSFP, Latvijas Olimpiskās komitejas, LSPA un Latvijas Olimpiskās vienības. 

Sporta stipendijas no valsts budžeta līdzekļiem studējošajiem sportistiem piešķir kopš 2007. gada, lai sekmētu studējošo augstas klases sportistu iespējas apvienot studijas ar sportiskās meistarības izaugsmi, kā arī lai popularizētu studentu sportu un veicinātu rezervju sagatavošanu Latvijas izlašu komandām. Sporta stipendiju finansēšanas avots ir valsts – IZM – budžeta līdzekļi. 

Pieteikties stipendijai tika aicināti visu Latvijas izlašu sportisti, kuri studē akreditētā augstākās izglītības iestādē, un startē sporta veidos, kuru starptautiskās federācijas ir Starptautisko sporta federāciju ģenerālās asociācijas biedri, vai atzītas Starptautiskajā Olimpiskajā komitejā.
 

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

11. novembris, 2019 plkst. 15:43

Līdzīgi raksti

Jaunumi