RTU sportisti izcīna godalgotas vietas Universiādē peldēšanā

.
.
.
Foto - no RTU komandas personīgā arhīva

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti gan komandu, gan individuālajā vērtējumā ierindojušies godalgotajās vietās Latvijas XXVIII Universiādes peldēšanas sacensībās, kas 8. un 9. decembrī norisinājās Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Sporta nama peldbaseinā. Kopvērtējumā RTU peldētāji vīriešu konkurencē izcīnīja otro vietu, bet RTU  sportistes — 3. vietu.

Sieviešu konkurencē Elīna Sanda Zaķe (Būvniecības inženierzinātņu fakultāte (BIF), 2. kurss) izcīnīja zelta medaļu 50 m peldējumā uz muguras (33.79), sudraba medaļu 100 m peldējumā uz muguras (1:14.74) un bronzas medaļu 50 m peldējumā tauriņstilā (32.80). Savukārt Renāte Tomilova (BIF, 4. kurss) izcīnīja bronza medaļu  50  m peldējumā uz muguras (34.34).

Savukārt vīriešu konkurencē Daniils Bobrovs (Mašīnzinātņu, transporta un aeronautikas fakultāte (MTAF), 2. kurss) izcīnīja divas zelta medaļas — 100 m brasā (1:02.62) un 50 m brasā (28.32), kā arī sudraba medaļu 100 m kompleksajā peldējumā (57.31). Ģirts Feldbergs (Inženierekonomikas un vadības fakultāte, maģistrantūra) izcīnīja  zelta medaļu 50 m uz muguras (25.79), sudraba medaļu 50 m brīvajā stilā (23.22) un bronzu 100 m kompleksajā peldējumā (58.93). Veiksmīgs starts bija arī Gustavam Vīksnem (MTAF, 2. kurss) — viņš ieguva divas bronza medaļas 50 m (23.83) un 100 m (52.39) peldējumā brīvajā stilā, savukārt Pauls Pērkons (RTU Rīgas Biznesa skola (RBS), 3 kurss) izcīnīja sudraba medaļu 50 m tauriņstilā (26.08).

Stafetes peldējumā sieviešu konkurencē RTU studentes izcīnīja divus bronzas medaļu komplektus, savukārt RTU vīriešu komanda 4x50 m brīvajā stilā, par 10 sekundēm uzlabojot savu pagājušā gada rezultātu, izcīnīja zeltu.

4x50 m stafetē brīvajā stilā RTU peldētājas Zane Lāce (Arhitektūras fakultāte, 3. kurss) Renāte Tomilova (BIF, 3. kurss), Valērija Križanovska (Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte. (MLĶF), 2. kurss) Elīna Sanda Zaķe (BIF, 2. kurss) izcīnīja bronzas medaļu (2:05.55). Savukārt 4 x 50 m kombinētajā stafetē Renāte Tomilova (BIF, 3. kurss); Aivija Žubecka (BIF, 2. kurss), Elīna Sanda Zaķe (BIF 2. kurss) un Zane Lāce (AF, 3. kurss) ieguva bronzu (2:24.27).

Vīriešu konkurencē 4 x 50 m brīvā stila stafetē RTU sportisti Pauls Pērkons (RBS 3. kurss), Gustavs Vīksne (MTAF, 2. kurss), Daniils Bobrovs (MTAF, 2. kurss) un Ģirts Feldbergs (IEVF, maģistrantūra) ieguva zeltu (1:34.53). Savukārt 4 x 50 m kombinētajā stafetē Ģirts Feldbergs (IEVF, maģistrantūra), Daniils Bobrovs (MTAF, 2. kurss), Pauls Pērkons (RBS, 3. kurss) un Gustavs Vīksne (MTAF, 2. kurss) finišēja pirmie (1:43.99), apsteidzot Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas izlasi, taču tauriņstilā peldētājs pieļāva noteikumu pārkāpumu, un komanda tika diskvalificēta, sagraujot sportistu cerības uz zelta medaļu.

Individuālie un stafešu rezultāti

Universiādes sacensības norisinājās deviņās individuālajās disciplīnās un divās stafetēs — 4x50 m brīvajā stilā un 4x50 m kombinētajā stafetē. Šogad peldēšanas sacensībās piedalījās studenti no astoņām Latvijas augstskolām.

10. decembris, 2017 plkst. 20:00