RTU Sporta centrs
RTU Sporta centrs

RTU sportisti izcīna godalgotas vietas svarbumbu raušanas maratonā

28. maijs, 2018
Foto - no RTU komandas personīgā arhīva

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) sportisti izcīnījuši godalgotas vietas ikgadējā svarbumbu netradicionālā raušanas maratonā. Sportisti izpildīja raušanas vingrinājumu tikai ar vienu roku, un maksimālais vingrinājuma izpildes laiks bija stunda.

RTU sportisti savās vecuma grupās izcīnīja godalgotas vietas – Andrejs Makuha (Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes (EEF) absolvents) 30-39 gadu vecuma grupā 22 kg svarbumbu raušanas vingrinājumā ar vienu roku bumbu fiksēja 80 reizes un izcīnīja uzvaru, kā arī ieguva 3.vietu 32 kg smagas svarbumbas grūšanā, divās minūtēs to fiksējot 47 reizes. Raitis Gideks (EEF 2. kursa students), Elvis Haritonovs (Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes (ETF) 2. kursa students) un Mārtiņš Mihaeljans (ETF 3.kursa students) startēja vienā vecuma grupā – 20-29 gadi –, un visi trīs kāpa uz pjedestāla: Raitim 1. vieta, Elvim 2. vieta, Mārtiņam 3. vieta. Iece Faulbauma, kura pārstāv RTU Sporta centru, savā vecuma grupā (30-39 gadi) izcīnīja 1. vietu, 10 kg svarbumbu ar vienu roku uzraujot 110 reizes.

Šis turnīrs ir labs pieredzes apmaiņas pasākums, jo tajā satiekas Baltijas valstu spēcīgākie svarbumbu rāvēji un dalās savā treniņu pieredzē, gudrībā un pakoriģē cits citu, lai nākošajā gadā uzstādītu jaunus rekordus. Kopā sacentās 82 sportisti vecumā no 3 līdz 94 gadiem. No visiem dalībniekiem pieci sportisti vingrinājumu izpildīja maksimālo laiku – vienu stundu. Sacensību augstāko rezultātu uzstādīja daudzkārtējs Ginesa rekordists no Ventspils – Eduards Trusevičs, kurš 8 kg svarbumbu stundas laikā fiksēja 1636 reizes. Šis veikums gan nebija viņa personīgais rekords.

Sacensības notika 26. maijā Babītes pagastā, Vīkuļos, «Vēzīšos».

Fotogrāfijā RTU komanda ar iespējams vecāko svarbumbu cēlāju pasaulē no Piņķiem - Pauli Gīli (94 gadi).

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

28. maijs, 2018 plkst. 17:00