RTU Sporta centrs
RTU Sporta centrs

RTU sportisti izcīna godalgotas vietas svarbumbu celšanā Igaunijā

28. februāris, 2018
Foto - No RTU komandas personīgā arhīva

Svarbumbu celšanas sacensībās, kas 25. februārī notika Igaunijā, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) svarbumbu cēlāji izcīnīja godalgotas vietas. Sacensībās bija pulcējušies spēcīgākie Igaunijas un citu valstu sportisti, lai mērotos spēkiem dažādos svarbumbu celšanas vingrinājumos.

Ļoti veiksmīga RTU sportistiem bija grūšanas disciplīna — svarbumbas grūšana no krūtīm virs galvas, kurā RTU svarbumbistiem izdevās uzstādīt divas reizes lielāku rezultātu nekā Igauņu sportistam. Attiecīgi Andrejs Makuha (RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes absolvents) izcīnīja zeltu, bet Artūrs Aleksandravičus (Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāte) — sudrabu.

Spraiga cīņa norisinājās arī smagākajā kategorijā +95 kg, kur RTU sportists Ingus Leja (Būvniecības inženierzinātņu fakultātes absolvents) cīnījās ar Igaunijas sportistu un pēc grūšanas abi uzrādīja vienādu punktu skaitu – 60. Taču I. Leja raušanas vingrinājumā spēja sasniegt 140 punktu un līdz ar to izcīnīja zelta medaļu.

RTU sportisti piedalījās arī Latvijai neierastā disciplīnā — trīscīņā, kurā ietverti visi trīs klasiskie svarbumbu vingrinājumi — garais cikls, grūšana un raušana, visu izpildot nepārtraukti un katram vingrinājumam atvēlot vien divas minūtes. Šajā disciplīnā atlēti sacentās ar 24 kg svarbumbām divās svara kategorijās — līdz 85 kg un virs 85 kg.

Cīņa bija neparedzama līdz pat pēdējām sekundēm, un rezultātā vieglajā kategorijā uzvarēja Igaunijas sportists ar 100 punktiem, savukārt A. Makuha ar 95 punktiem izcīnīja sudrabu un A. Aleksandravičus — bronzu. Savukārt I. Leja smagajā kategorijā ar 99 punktiem ieguva bronzu, bet sudrabs un zelts palika mājiniekiem.

Sacensības norisinājās vēl vienā netradicionālā disciplīnā — 50 kg svarbumbas raušanā. Tik smagu svarbumbu Latvijā sportisti parasti neizmanto treniņos. No klātesošajiem uz tik smagas svarbumbas celšanu pieteicās tikai trīs dalībnieki — divi RTU sportisti un viens igauņu sportists. Rezultātā šajā disciplīnā uzvarēja spēcīgākais Igaunijas svarbumbists Andres Metjer ar 25 pacēlieniem, I. Leja svarbumbu pacēla sešas reizes, bet A. Makuham ieskaitīja 1,5 pacēlienus.

Sacensību video

RTU Sabiedrisko attiecību departaments