RTU sportisti izcīna Baltijas čempionu titulus peldēšanā

.
.
.
Foto - Roberts Voskāns

Vairākas zelta medaļas no Baltijas valstu čempionāta, kas 25.–26. martā norisinājās Tartu, ir atveduši Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) peldētāji, kuriem šīs sacensības izrādījās ļoti veiksmīgas, ziņo Latvijas Peldēšanas federācija.

Latvijas komandā, kurā kopumā startēja 40 sportisti, bija iekļauti četri RTU peldētāji – olimpietis Daniils Bobrovs, Jevgeņijs Boicovs, Ģirts Feldbergs, kā arī Rihards Kahanovičs, kurš gan diemžēl nestartēja. RTU sportisti piedalījās pieaugušo jeb open ieskaitē.

Čempionāta pirmās dienas vakara sesijā tika sadalīti pirmie medaļu komplekti pieaugušo ieskaitē, Latvijas sportistiem uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpjot sešas reizes.

Baltijas čempiona titulu pirmajā dienā izcīnīja Ģirts Feldbergs, kurš palika nepārspēts savā pamatdisciplīnā – 100 m uz muguras (56.45). Viņš šajās sacensībās savā kolekcijā ieguva trīs Baltijas valstu čempiona titulus, jo otrajā dienā līdztekus jau pirmajā izcīnītajam zeltam sportists piepulcēja arī zelta medaļu divas reizes garākajā distancē (2:04.45) un arī sprintā (26.44).

Zelta godalga pirmajā dienā tika arī Daniilam Bobrovam 200 m brasā (2:16.19), un arī otrajā dienā viņš tika pie otrā čempiona titula sacensību noslēdzošajā sesijā, paliekot nepārspēts 100 m brasā (1:03.59), ar šo rezultātu gandrīz par sekundi apsteidzot tuvāko sekotāju.

Daniils Latvijas komandā arī uzrādīja augstvērtīgāko rezultātu pēc FINA punktiem, 200 m brasā sasniedzot 794 FINA punktus.

Savukārt Jevgeņijs Boicovs Baltijas čempiona titulu izcīnīja 50 m distancē brasā (29.11).

4x100 m kombinētajā stafetē Ģirts Feldbergs, Daniils Bobrovs, Reds Rullis un Toms Veinbergs izcīnīja sudrabu (3:49.69), bet 4x100 m brīvā stila stafešu peldējumā kvartets ierindojās 3. vietā (3:31.00).

Latvijas komanda šajā čempionātā izcīnīja 51 godalgu, to skaitā 20 zelta, 13 sudraba un 18 bronzas medaļas.