RTU Sporta centrs

RTU šķēpmetējs Patriks Gailums izcīna sudrabu Eiropas metēju kausa sacensībās

16. marts, 2022
Foto - imago images/Beautiful Sports/Scanpix

Jauni panākumi Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentam šķēpmetējam Patrikam Gailumam – viņš 13. martā Eiropas metēju kausa (European Throwing Cup) sacensībās Portugāles pilsētā Leirijā izcīnīja sudraba medaļu. Šis Patrika sportista karjerā ir lielākais panākums.

Līdz pat piektajam metienam Patriks bija ceturtais (77,05 m), taču piektajā metienā viņš ievērojami uzlaboja savu rezultātu, šķēpu raidot tuvu 80 metru robežai – līdz 79,49 m, un šis rezultāts sportistam ļāva ierindoties 2. vietā. Šajās sacensībās Patrika Gailuma metienu sērija bija šāda: 76,71 – 72,16 – x – 77,05 – 79,49 – 75,40.

Patriks līdz šim tikai piecās sacensībās bija raidījis šķēpu tālāk, divkārt arī pāri 80 metru robežai. Savu personīgo rekordu – 81,91 m – viņš sasniedza pirms gandrīz pieciem gadiem.

Līdz šim Patriks vairākos Eiropas un pasaules junioru un jauniešu čempionātos ir startējis ar mainīgām sekmēm. 2013. gadā sportists izcīnīja bronzas medaļu Eiropas jauniešu olimpiskajā festivālā.

Patriks ir viens no garākajiem – 2,01 m – pasaules elites šķēpa metējiem ar rezultātu vismaz 80 metri.

Sacensībās piedalījās arī RTU Ventspils studiju un zinātnes centra students Matīss Kaudze, kurš RTU tāpat kā Patriks studē sportistiem atvēlētajā budžeta vietā. Viņš startēja 12 junioru (U23) plūsmā un ar pēdējo, sesto, metienu pārsniedza 60 metru robežu un ar rezultātu 61,53 m ierindojās 10. vietā. Matīsa personīgais rekords ir 62,39 m, ko viņš sasniedza 2021. gadā.

12. un 13. martā Portugālē notikušās sacensības bija šopavasar pirmās lielākās vieglatlētu sacensības brīvdabas stadionā Eiropā.

Latvijas metēji šādās sacensībās piedalās jau kopš 2004. gada, un tajās ir startējuši kopumā 27 vieglatlēti – 20 šķēpa metēji, seši vesera metēji un viens diska metējs.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

16. marts, 2022 plkst. 19:25