RTU skeletonistei 5. vieta Ziemeļamerikas kausa izcīņas posmā

.
.
.
Foto - Viesturs Lācis (bobslejs.lv)

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) studente skeletoniste Dārta Zunte, turpinot krāt reitinga punktus, piedalās sacensībās Ziemeļamerikā. 20. novembrī notikušajā Ziemeļamerikas kausa izcīņas posmā Pārksitijas trasē jaunā sportiste sasniedza ievērojamu rezultātu, izcīnot augsto piekto vietu.

«Dārta šajā trasē ir pirmo reizi. Ar tik maz braucieniem ir baigi labi – cienījams rezultāts,» tā Dārtas panākumus Pārksitijas trasē komentē treneris Gints Dzērve, ziņo bobslejs.lv.

Dārtas otrā brauciena rezultātus 20. novembrī ievērojami ietekmēja sniega vētra – gandrīz katrai braucējai starta ieskrējiena laiks kļuva par teju pussekundi lēnāks, salīdzinot ar pirmo braucienu. Arī visa trase bija piesnigusi. Dārta ar šo situāciju ļoti labi tika galā, pēc astotā rezultāta pirmajā braucienā spējot pakāpties uz piekto vietu gan otrajā braucienā, gan divu braucienu summā. Kopumā šajās sacensībās piedalījās 23 sportistes no 18 valstīm.

Savukārt 19. novembrī Dārtai nebija tik veiksmīgs starts, un viņa 25 sportistu konkurencē ierindojās 18. vietā.

Patlaban Dārta Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (International Bobsleigh & Skeleton Federation – IBSF) reitingā ir nopelnījusi 60 punktus un ieņem 39. vietu. Turpinājumā viņai ir jāpiedalās Starpkontinentālā kausa (Intercontinental Cup – ICC) izcīņā, kas arī norisināsies Pārksitijas trasē.

Pirms tam, 9. novembrī, Ziemeļamerikas kausa izcīņas trešajā posmā Vistleras trasē, Kanādā, Dārta izcīnīja ceturto vietu. No goda pjedestāla viņu šķīra 1,55 sekundes. Kopumā šajā posmā startēja 19 skeletonistes.

Savukārt sezonas pirmajā ICC posmā, kas arī notika Vistlerā, Dārta ieņēma 13. vietu 22 dalībnieču konkurencē. Par uzvarētāju kļuva vāciete Sofija Grībele, kurai Latvijas sportiste divu braucienu summā zaudēja 2,99 sekundes.

22. novembris, 2021 plkst. 12:00