RTU Sporta centrs

RTU šahistes sekmīgi aizvada pasaules līmeņa šaha turnīru

11. novembris, 2021
Foto - Anna Shtourman

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) šahistes Laura Rogule un Madara Golsta, piedaloties Latvijā notikušajā Starptautiskās šaha federācijas (FIDE) chess.com «Grand Swiss» un «Women’s Grand Swiss» šaha turnīrā, uzrādīja cienījamus rezultātus un savus reitingus paaugstināja vismaz par 25 punktiem.

Latvijas šaha vēsturē nozīmīgākais turnīrs Rīgā norisinājās par spīti striktajiem pandēmijas ierobežojumiem iepriekšējās divas nedēļas – no 25. oktobra līdz 8. novembrim. Šajā turnīrā 11 dienu garumā pēc Šveices sistēmas sacentās pasaules pirmā simta šahisti un pirmā piecdesmitnieka šahistes.

Papildu pasaules zvaigznēm šajos turnīros ir iespējams piedalīties arī ar organizatoru un FIDE uzaicinājumiem. Šādus uzaicinājumus saņēma pieci Latvijas šahisti, viņu skaitā arī divas RTU pārstāves – lielmeistare un RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) absolvente Laura Rogule, kura pēc reitinga bija 48., kā arī nacionālā meistare un Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) 1. kursa studente Madara Golsta, kura bija 49. no 50 šahistēm.

Abas RTU pārstāves uzrādīja ļoti cienījamus rezultātus, uzvarot arī reitingā daudz augstāk esošas spēlētājas. Turnīra noslēgumā L. Rogulei bija 5 punkti 11 partijās un 34. vieta, bet M. Golstai – 3 punkti un 48. vieta. Abas RTU šahistes savus reitingus paaugstināja par vismaz 25 punktiem, kas ir visai ievērojami.

Sieviešu konkurencē par turnīra uzvarētāju kļuva Ķīnas lielmeistare Lei Tingjie, bet atklātajā turnīrā – Franciju pārstāvošais lielmeistars Alizera Firouzja. Abi uzvarētāji, kā arī atklātā turnīra otrās vietas ieguvējs Fabiano Karuana no ASV kvalificējās pretendentu turnīriem, kuros tiks noskaidroti pašreizējo pasaules čempionu pretinieki 2023. gada mačos par pasaules čempiona un pasaules sieviešu čempiones tituliem.

Sacensību oficiālie rezultāti.

TVNET Intervija ar Madaru Golstu.

TVNET Intervija ar Lauru Roguli.

11. novembris, 2021 plkst. 18:13