RTU Sporta centrs
Parādīt izvēlni
RTU Sporta centrs

RTU šaha izlase piedalīsies Eiropas Klubu kausā šahā

5. oktobris, 2017
.
.
Foto - Pixabay

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) šaha izlase piedalīsies Eiropas Klubu kausā šahā, kas no 7. līdz 15. oktobrim notiks Turcijas kūrortpilsētā Antālijā. Eiropas Klubu kauss šahā tiek uzskatīts par Eiropas augstākā līmeņa klubu sacensībām šahā, turklāt savā ziņā to var pielīdzināt UEFA (Eiropas Futbola asociāciju savienība) Čempionu līgai futbolā un ULEB (Eiropas Basketbola līgu savienība) Eirolīgai basketbolā.

Eiropas Klubu kausa šahā piedalās Eiropas valstu čempioni, vicečempioni un atsevišķi uzaicināti klubi pēc pagājušo gadu rezultātiem. Kopumā dalībnieku sarakstā ir atrodami 36 klubi. Galvenie favorīti šajā turnīrā būs Krievijas klubs «Globus» ar pasaules pirmā desmitnieka beigām atbilstoši vidējo reitingu 2772 – kluba pamatsastāva vidējais spēlētājs pēc reitinga ir desmitajā vietā pasaulē. Kluba sastāvā spēlēs tādi superlielmeistari kā Vladimirs Kramņiks (Krievija, Pasaules eksčempions, 2794, pasaules reitingā piektajā vieta), Šahrijars Mamedjarovs (Azerbaidžāna, 2791, pasaules reitingā sestajā vietā), Aleksandrs Grisžuks (Krievija, 2785, pasaules reitingā astotajā vietā).

Latvijas klubi šajā turnīrā nav piedalījušies kopš 2001. gada, kad Latvijas čempionu statusā piedalījās Transporta un sakaru institūta komanda. RTU komandai ir bijušas tiesības piedalīties Eiropas klubu kausā katru gadu kopš 2009. gada, jo katru gadu Latvijas komandu čempionātā ir izcīnīta viena no pirmajām divām vietām. Šogad nolemts šīs tiesības izmantot. Balstoties uz šobrīd publicēto informāciju, starta sarakstā RTU komandai ir 14. numurs pēc reitinga, kas nozīmē, ka komandas mērķis varētu būt iekļūt Eiropas pirmajā desmitniekā.

Sacensību rezultātiem būs iespējams sekot līdzi šaha rezultātu serverī chess-results.com.

Visas turnīra partijas būs apskatāmas tiešraidē turnīra mājas lapā, kā arī lielākajos šaha tiešraižu serveros.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

5. oktobris, 2017 plkst. 12:20

Līdzīgi raksti

Jaunumi