«RTU Robežsardze/Jūrmala» Latvijas čempionātā iegūst sudrabu

.
.
.
Foto - RTU Robežsardze/ Jūrmala

Vīriešu volejbola komandai «RTU Robežsardze/Jūrmala» arī šogad «Optibet» Latvijas čempionātā nācās piekāpties saviem sīvākajiem pretiniekiem «Jēkabpils Lūšiem», kuri kļuva par Latvijas čempioniem, «RTU Robežsardzi/Jūrmalu» uz pjedestāla atstājot otrajā pozīcijā. Čempionāta bronzas medaļu izcīnīja «DU/Ezerzemes» volejbolisti.

Latvijas čempionāta izšķirošajās finālspēlēs līdz trim uzvarām «RTU Robežsardzei/Jūrmalai» ne reizi neizdevās pārspēt pretinieku, samierinoties ar otro pozīciju, taču komandu cīņas par Latvijas čempiona titulu bija aizraujošas un sīvas.

Pirmajā spēlē 22. martā ar rezultātu 0-3 (25:22, 25:20, 26:24). «RTU Robežsardzei/Jūrmalai» nācās piekāpties pretiniekiem viņu mājās.

Otrā spēle norisinājās 24. martā un arī tajā «RTU Robežsardzei/Jūrmalai» savā laukumā diemžēl nācās atzīt viesu pārākumu – 2-3 (19:25, 25:15, 25:22, 23:25, 8:15).

Trešā spēle 27. martā jau atkal notika Jēkabpilī, un arī tā RTU komandai nebija veiksmīga – jēkabpilieši plūca čempionāta laurus ar rezultātu 3-0 (25:22, 25:21, 25:23).

«Finālsērijā ļoti svarīga bija pirmā spēle. Bija svarīgi uzvarēt mājās un nosargāt mājas spēļu priekšrocību. Tā spēle arī deva pārliecību par saviem spēkiem un kaldināja šo uzvaru,» jēkabpiliešu panākumu atslēgu atklāj Pāvels Jemeļjanovs.

Trešās spēles pirmajā setā «RTU/Robežsardze/Jūrmala» ne reizi netika vadībā - visu laiku pussolīti priekšā turējās tribīņu vētraini atbalstītie «Lūši», ziņo volejbols.lv.

Otrajā setā pēc Vladislava Blumberga netveramas serves mājinieki panāca 6:1 un pēc Zigurda Adamoviča bloka – 9:3. Tomēr RTU komanda pamazām tuvojās «Lūšu» rezultātam, pēc Matīsa Gabdulļina bloka tiekot pat līdz 14:15, tomēr izlīdzināt rezultātu mājinieki neļāva, panākot uzvaru ar 25:21.

Vēl saistošāks bija trešais sets. Pirmos divus punktus guva «RTU/Robežsardze/Jūrmala», taču pēc trim Ērika Voroņko uzbrukumiem jēkabpilieši guva sešus punktus pēc kārtas un panāca vadību ar 8:4. Tomēr drīz pēc Oļega Klopova bloka rezultāts atkal bija neizšķirts – 11:11. Tomēr spēles noslēgumā «Lūši» guva «čempionu punktu», setu noslēdzot ar 25:23.

«RTU/Robežsardzes/Jūrmalas» komandā par rezultatīvāko spēlētāju ar 13 punktiem tika atzīts Matīss Gabdulļins, savukārt «Jēkabpils Lūšiem» 17 punktus guva Armands Āboliņš, 14 – Pāvels Jemeļjanovs, 11 – Ēriks Voroņko.

Par labāko spēlētāju sērijā «RTU Robežsardzes/Jūrmalas» rindās tika atzīts cēlājs Dmitrijs Špakovs, bet «Lūšiem» – Armands Āboliņš.