RTU Sporta centrs
Parādīt izvēlni

«RTU Robežsardze/Jūrmala» iegūst sudrabu Baltijas vīriešu volejbola līgas finālā

6. marts, 2023
.
.
.
Foto - Marko Uusküla

Ar sudrabu no Igaunijas atgriezusies vīriešu volejbola komanda «RTU Robežsardze/Jūrmala», kas, noslēdzot Baltijas vīriešu volejbola līgu, sīvā cīņā piekāpās 1. vietas ieguvējiem «Tartu Bigbank» un izcīnīja 2. vietu. Bronzu mājās atveda «Ezerzeme/DU».

Baltijas vīriešu volejbola līgas finālā, cīnoties par zeltu, «RTU Robežsardze/Jūrmala» tikai piecos setos piekāpās «Tartu Bigbank», kas nosargāja pagājušajā sezonā izcīnīto čempionu titulu, ziņo volejbols.lv.

«RTU Robežsardze/Jūrmala» pirmajā setā pārliecinoši uzvarēja pretiniekus ar 25:18. Otrā seta sākumā RTU komanda panāca nelielu pārsvaru, taču drīz mājinieki rezultātu izlīdzināja (10:10) un galu galā setu beidza ar 25:22.

Trešais sets sākās ar Dmitrija Špakova “eisu”, tad neilgi vadībā bija mājinieki, bet seta vidū vadību atkal izkaroja «RTU Robežsardze/Jūrmala» un uzvarēja ar 25:20. Ceturtajā setā gandrīz visu laiku nelielā vadībā atradās mājinieki, kuri seta vidū pieaudzēja pārsvaru un uzvarēja ar 25:20.

Piektajā, izšķirošajā, setā pēc līdzīga sākuma D. Špakovs blokā apturēja mājinieku uzbrukuma līderi Timo Lehmusu, liekot igauņiem pieprasīt pusminūtes pārtraukumu. T. Lehmuss ar “eisu” panāca 8:8, bet ar to pašu atbildēja «RTU Robežsardzes/Jūrmalas» Roberts Kļaviņš (10:8), liekot igauņiem pieprasīt otro pārtraukumu setā. Marts Nābers ar servi tīklā deva divas mačbumbas latviešiem – 14:12 viņu labā, taču Matejs Šmidls uzbrukumā panāca 14:14. Abām komandām daudz kļūdoties servēs, par izšķirošajām epizodēm kļuva divas sliktas servju uzņemšanas «RTU Robežsardzes/Jūrmalas» rindās, kas deva 22:20 pārsvaru un uzvaru «Tartu Bigbank».

«RTU Robežsardzes/Jūrmalas» labākā spēlētāja titulu izpelnījās Roberts Kļaviņš, bet «Tartu Bigbank» rindās par labāko tika atzīts Timo Lehmuss, kurš ar rezultatīvu uzbrukumu pielika punktu šai cīņai.

Matīss Gabdulļins «RTU Robežsardzes/Jūrmalas» labā guva 21 punktu, 18 punktus sakrāja Jēkabs Dzenis, kurš izcēlās ar pieciem blokiem un trim netveramām servēm, 14 punktus, trīs no tiem gūstot ar servi, guva R. Kļaviņš, bet 11 punkti – P. Pinkas kontā.

Savukārt R. Kļaviņš tika atzīts par turnīra labāko otrā tempa spēlētāju, Oļegs Klopovs – par labāko bloķētāju, savukārt Dmitrijs Špakovs – par labāko cēlāju.