RTU Sporta centrs
Parādīt izvēlni
RTU Sporta centrs

RTU rektors sveic jauno sporta talantu Patriku Gailumu

15. februāris, 2018
.
.
Jauno vieglatlētu, RTU studentu Patriku Gailumu sveic RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis. Foto: Gundega Preisa, RTU

Suminot Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu Patriku Gailumu, kurš ir atzīts par 2017. gada labāko jauno vieglatlētu U20 grupā, ceturtdien, 15. februārī, jauno talantu RTU Dekānu padomes laikā sveica RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis.  RTU jaunajam sportistam par viņa sasniegumiem ir piešķīrusi 300 eiro stipendiju treniņnometnei. 

Sveicot jauno sportistu, rektors vēlēja, lai viņa šķēps lido 85 metrus un vēl tālāk un lai viņam veicas gan sportā, gan studijās. Sportā P. Gailums sevi ir pieteicis spoži — 2017. gadā labojis savu personīgo rekordu, šķēpu aizmetot 81,91 metru tālu, kā arī Eiropas U20 čempionātā šķēpa mešanā ieguvis 4. vietu un ir ierindojies 1. vietā Eiropas un pasaules U20 rangā. P. Gailums ir iekļauts arī Latvijas Olimpiskās vienības jaunatnes sastāvā.  

RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes 1. kursā P. Gailums studijas RTU sāka pagājušā gada septembrī, izmantojot RTU piedāvātās īpašās budžeta vietas sporta talantiem. RTU jau trīs gadus atbalsta jauniešus, kuri uzrādījuši augstus sasniegumus konkrētā sporta veidā, kā arī guvuši labas sekmes vidusskolā vai studijās.

2017./2018. akadēmiskajā gadā studijas RTU programmās par augstskolas līdzekļiem bez P. Gailuma sāka vēl 11 Latvijas sportisti, starp viņiem arī perspektīvā burātāja, Riodežaneiro vasaras olimpisko spēļu dalībniece Ketija Birzule un vieglatlēts Lauris Kaufmanis, kurš arī kopā ar P. Gailumu bija izvirzīts nominācijā «Gada U20 vieglatlēts». 

P. Gailums par gada labāko jauno vieglatlētu tika atzīts Latvijas Vieglatlētikas savienības rīkotajā aptaujā, kur par uzvarētājiem lēma dažādas auditorijas — Latvijas Vieglatlētikas savienības valde, Latvijas Vieglatlētikas savienības juridisko biedru balsojums, Treneru padome, sporta žurnālisti, interneta lietotāji. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

15. februāris, 2018 plkst. 14:26

Līdzīgi raksti

Jaunumi