RTU Sporta centrs

RTU peldētājs Daniils Bobrovs startēs Vasaras olimpiskajās spēlēs Tokijā

16. jūnijs, 2021
Foto - Latvijas Peldēšanas federācija

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) students Daniils Bobrovs ir viens no diviem Latvijas peldētājiem, kuri piedalīsies XXXII vasaras olimpiskajās spēlēs Tokijā. Daniilam šī būs olimpiskā debija. Peldēšanas sacensības olimpisko spēļu programmā ir paredzētas no 24. jūlija līdz 1. augustam.

D. Bobrovs olimpisko spēļu kvalifikācijas periodā ir sasniedzis augstvērtīgāko rezultātu salīdzinājumā ar citiem Latvijas peldētājiem. Viņš maija nogalē Lietuvas atklātajā čempionātā 200 m brasā, finišējot pēc divām minūtēm un 14.41 sekundes (2:14.41), nopelnīja 826 punktus pēc FINA 2021 punktu tabulas, ziņo Latvijas Peldēšanas federācija (LPF).

Kopā ar Daniilu Latvijas peldēšanas izlases sastāvā brauks arī Ieva Maļuka, kurai arī šīs būs pirmās olimpiskās spēles.

Latvijas peldēšanas izlases sastāvu 8. jūnijā apstiprināja LPF Treneru komiteja, kas pēc iepriekš apstiprināta kvalifikācijas perioda beigām ir fiksējusi Latvijas sportistu augstvērtīgākos rezultātus, ņemot vērā Starptautiskās Peldēšanas federācijas (FINA) noteikto kvalifikācijas procedūru un kārtību.

FINA noteiktā kvalifikācijas procedūra paredz, ka dalībvalstis, kuru sportisti nav kvalificējušies dalībai spēlēs ar rezultātu, ir tiesīgas izmantot ielūguma normatīvus (Universality places) un pieteikt vienu labāko sportistu sieviešu un vīriešu konkurencē. FINA prasības nosaka, ka vietas uz Universality place ir piešķiramas sportistiem, kas nacionālajā reitingā ieņem pirmo vietu savā dzimuma kategorijā, un šie pieteikumi ir jāiesniedz ne vēlāk kā līdz 20. jūnijam. LPF Treneru komiteja jau pērn lēma, ka Latvija kvalifikācijas periodu noslēgs ātrāk nekā 7.jūnijā. Šāds lēmums tika pieņemts, lai nodrošinātu pilnvērtīgu kvalificējušos sportistu sagatavošanos dalībai četrgades nozīmīgākajiem startiem.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

16. jūnijs, 2021 plkst. 15:47