RTU Sporta centrs

RTU peldētājiem zelts un sudrabs XXXII Universiādē

8. decembris, 2021
Foto - no RTU komandas personīgā arhīva

Zelts Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) peldētājām un sudrabs RTU peldētājiem – tāda ir RTU studentu sportiskā bilance Latvijas XXXII Universiādē peldēšanā.

RTU sieviešu komanda 1. vietu Universiādē izcīnīja pēc ilgāka laika. Neiztika gan bez pārpratuma – sākotnēji tika paziņots, ka RTU peldētājas ierindojušās 2. vietā, tomēr pēc izcīnīto punktu pārbaudes tika konstatēts, ka RTU studentes tomēr ir godam nopelnījušas zeltu.

Komandā startēja septiņas studentes – gan spēcīgas profesionālās peldētājas, gan amatieres:

• Marijai Gobergai (Inženierekonomikas un vadības fakultāte (IEVF)) zelts 100 m brīvajā stilā un 100 m kompleksajā peldējumā;
  • Viktorijai Gračovai (Būvniecības inženierzinātņu fakultāte (BIF)) zelts 50 m uz muguras un 100 m uz muguras;
  • Luīzei Baltiņai (RTU Rīgas Biznesa skola) sudrabs 50 m un 100 m uz muguras;
  • Janai Griščenko (BIF absolvente) bronza 100 m brasā un 6. vieta 50 m brasā;
  • Viktorijai Vereteņņikovai (Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāte (MTAF)) 4. vieta 50 m tauriņstilā un 100 m kompleksajā peldējumā;
  • Ravitai Ronei (MTAF) 4. vieta 50 m uz muguras un 5. vieta 100 m brīvajā stilā;
  • Dannai Deglei (Arhitektūras fakultāte (AF)) 5. vieta 100 m brasā.

RTU vīriešu komanda, par septiņiem punktiem piekāpjoties Latvijas Lauksaimniecības universitātei, Universiādē izcīnīja 2. vietu. Komandā startēja 13 studenti.

Augstvērtīgākos punktus komandai deva:

• Tokijas olimpisko spēļu dalībnieks Daniils Bobrovs (MTAF) – zelts 100 m kompleksajā peldējumā un sudrabs 50 m brīvajā stilā;
  • Rihards Kahanovičs (BIF) – zelts 100 m brasā un sudrabs 100 m kompleksajā peldējumā;
  • Rolands Vējonis (AF) – sudrabs 50 m brasā un bronza 100 m brasā;
  • Gustavs Vīksne (MTAF) – 4. vieta 50 m brīvajā stilā un 50 m tauriņstilā;
  • Danīls Ņikiforovs (BIF) – 4. vieta 100 m brasā;
  • Artūrs Kalnups (MTAF) – 4. vieta 100 m kompleksajā peldējumā;
  • Vladlens Fedosiks (Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte (DITF)) – 5.vieta 50 m brasā.

Pēc liela pārtraukuma savus spēkus izmēģināja arī RTU amatieri Aleksis Graudužis (Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte), Aleksandrs Ribalko (MTAF), Emīls Kiseļevskis (MTAF) un Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes doktorants Mārtiņš Nābels-Šneiders, uzrādot savus labākos rezultātus.

Stafešu sacensībās gan RTU peldētājas, gan peldētāji ieguva bronzas godalgas.

Latvijas Universiāde norisinājās 3. decembrī pēc gada pārtraukuma. Kaut arī šī gada laikā liela daļa peldbaseinu nedarbojās, tomēr RTU izdevās saglabāt komandu, kurai šogad pievienojās jauni spēcīgi peldētāji – Marija Goberga, Viktorija Gračova, Rihards Kahanovičs, Rolands Vējonis, Edgars Vasiļjevs, Vladlens Fedosiks, Luīze Baltiņa.

Paldies visiem dalībniekiem par azartisko cīņu, godam pārstāvot RTU.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

8. decembris, 2021 plkst. 20:21