RTU Sporta centrs

RTU peldētājiem starptautiskajās sacensībās sudraba un bronzas medaļas atsevišķās disciplīnās

2. marts, 2021
Foto - Roberts Voskāns (swimming.lv) (attēlā D.Bobrovs)

Teju pēc gadu ilga pārtraukuma no 26. līdz 28. februārim Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Ķīpsalas peldbaseinā norisinājās starptautiskās sacensības peldēšanā «Latvian Open 2021», kas vienlaikus bija arī Starptautiskās peldēšanas federācijas (FINA) oficiāli atzītas kvalifikācijas sacensības XXXII Vasaras Olimpiskajām spēlēm Tokijā. Sacensībās RTU studenti Daniils Bobrovs ieguva divas sudraba medaļas 100 m un 200 m brasā un Artūrs Markovs (zemāk attēlā) – bronzas medaļu 400 m brīvajā stilā.

Lai gan Covid-19 ierobežojumu dēļ sacensībās piedalījās ļoti ierobežots dalībnieku skaits, tās bija vienas no visu laiku spēcīgākajām un aizraujošākajām peldēšanas sacensībām Latvijā. Cīnoties par olimpiskajām ceļazīmēm, Latvijas peldētājiem bija iespēja savus spēkus mērot ar pasaules līmeņa sportistiem, piemēram, ar pasaules rekordistu Iļju Šimonoviču un vēl daudziem pasaules un Eiropas čempionātu medaļniekiem.

RTU sportisti sacensībās piedalījās un par iekļūšanu Latvijas olimpiskajā komandā cīnījās pēc pandēmijas izraisītā ilgstošā treniņu pārtraukuma, diemžēl šoreiz nesasniedzot savus labākos rezultātus. Tomēr D. Bobrovs (Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāte (MTAF)) 100 un 200 m brasā izcīnīja sudraba medaļas, savukārt A. Markovs (Inženierekonomikas un vadības fakultāte) – bronzas medaļu 400 m brīvajā stilā.

Sacensībās piedalījās arī citi RTU studenti – sporta meistars Atis Āre (Būvniecības inženierzinātņu fakultāte) un sporta meistara kandidāts Artūrs Kalnups (MTAF), kuriem divu mēnešu laikā nebija iespēja trenēties baseinā. Kaut arī viņi bija aizvadījuši tikai «sausos» treniņos, sportistiem tika ļauts piedalīties sacensībās, un A. Ārē ar 12. rezultātu 50 m uz muguras tika B finālā, spējot nedaudz uzlabot savu priekšsacīkšu rezultātu, savukārt A. Kalnups bija apmierināts ar savu personisko sniegumu 50 m tauriņstilā.

Kopvērtējumā D. Bobrovs ierindojās 26. vietā, savukārt starp Latvijas sportistiem viņš bija trešais, bet A. Markovam – 41. vieta un 7. vieta starp Latvijas peldētājiem. Savukārt A. Āre ierindojās 88. vietā, un A. Kalnups – 154. vietā.

Kopumā sacensībās startēja 175 sportisti no 8 valstīm – Latvijas, Igaunijas, Baltkrievijas, Krievijas, Somijas, Moldovas, Azerbaidžānas un Indijas.

Sacensību rezultāti.

Augstvērtīgākie rezultāti.