RTU peldētāji vairākkārt kāpj uz goda pjedestāla Baltijas valstu čempionātā

.
.
.
Foto - Pixabay

Ar vairākām medaļām no Baltijas valstu čempionāta peldēšanā atgriezušies Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti Daniils Bobrovs un Artūrs Markovs, kā arī absolvents Ģirts Feldbergs. Šīs sacensības vienlaikus bija arī Starptautiskās peldēšanas federācijas (FINA) oficiāli atzītas kvalifikācijas sacensības XXXII Vasaras Olimpiskajām spēlēm Tokijā.

A. Markovs (Inženierekonomikas un vadības fakultāte) sacensību pirmajā dienā izcīnīja Baltijas valstu čempiona titulu, sīvā cīņā ar Lietuvas sportistu «izraujot» uzvaru 400 m br./st. peldējumā (4:05.80), informē Latvijas Peldēšanas federācijas mājaslapa.

Savukārt D. Bobrovs (Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāte) 200 m brasā izcīnīja sudraba medaļu (2:15.61), piekāpjoties vienīgi lietuvietim Adriusam Šidlauskam (2:13.95). D. Bobrova uzrādītais laiks ir arī šīs sezonas augstvērtīgākais rezultāts starp vīriešiem pēc FINA punktu tabulas – 804 punkti.

Tikmēr Ģirts Feldbergs tika pie sudraba 100 m brasā (1:11.42) un 100 m peldējumā uz muguras (56.63).

Toties stafešu peldējumos Latvijas sportistu kvartets – Ģ. Feldbergs, D. Bobrovs, Deniss Suhanovskis un Toms Veinbergs – absolūtajā vērtējumā ieguva sudrabu, 4x100 m kombinēto stafeti veicot 3:48.56 minūtēs.

Sacensību otrajā dienā D. Bobrovs izcīnīja vēl vienu sudrabu, šoreiz – 100 m brasā (1:03.34), savukārt Ģ. Feldbergs – otro vietu 50 m peldējumā uz muguras (26.51) un dalītu trešo vietu 200 m uz muguras (2:05.45). Bet  200 m br./st. A. Markovam nācās samierināties ar vietu uz pjedestāla zemākā pakāpiena (1:54.52).

Toties 4x100 m br./st. stafetē A. Markovs, D. Bobrovs, T. Veinbergs un Ģ. Feldbergs izcīnīja sudraba godalgas (3:30.35).

Baltijas valstu čempionāts noslēdzās ar Lietuvas komandas uzvaru visās vecuma grupās. Latvijas delegācija šoreiz startēja mazākajā sastāvā. Latvijas izlašu sastāvos trīs vecuma grupās (jaunieši, juniori, pieaugušie) kopumā bija iekļauti 29 sportisti.