RTU peldētāji, sasniedzot jaunu rekordu, piedalās 14 stundu piemiņas peldējumā

27. novembris, 2019
Foto - no RTU komandas personīgā arhīva

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) peldēšanas izlases studenti kopā ar citiem Latvijas augstskolu peldētājiem 25. novembrī piedalījās 14 stundu piemiņas peldējumā Brīvības cīņās kritušajiem 14 Kara skolas kadetu piemiņai.

Peldējums tika organizēts kā stafete, peldētājiem mainoties pēc 50 nopeldētiem metriem. RTU komanda savā peldējumā atkārtoti uzstādīja jaunu stundas rekordu un kopumā nopeldēja 5800 metrus.

RTU peldēšanas komandā startēja Gustavs Vīksne, Atis Āre, Danīls Ņikiforovs, Aleksis Graudužis, Veniamīns Mironovs, Rodions Ķervis, Andrejs Romašovs, Edvards Lapiņš, Mārtiņš Nābels-Šneiders, Jana Griščenko un Maija Ivanova.

Pasākuma mērķis bija ne tikai pieminēt kritušos, bet arī vākt ziedojumus atvaļinātā ģenerālleitnanta R.Graubes dibinātajam Valsts aizsardzības un patriotisma fondam «NAMEJS», ar mērķi uzturēt starptautiskajās operācijās cietušo karavīru piemiņu un palīdzēt viņu tuviniekiem.

27. novembris, 2019 plkst. 12:31