RTU peldētāji sasniedz personīgos rekordus Pasaules kausa tūres II posmā

.
.
.
Foto - Latvijas Peldēšanas federācija

Ar personīgajiem rekordiem no Budapeštas, kur no 7. līdz 9. oktobrim notika Starptautiskās peldēšanas federācijas (FINA) Pasaules kausa tūres II posms, atgriezušies Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti Daniils Bobrovs un Artūrs Markovs.

D. Bobrovs, kurš ir arī Latvijas izlases sportists, Budapeštā 40 sportistu konkurencē izcīnīja 13. vietu 100 metros brasā (1:00.13), un tas ir sportista visu laiku labākais sniegums šajā distancē, ziņo Latvijas Peldēšanas federācija. Taču Daniils joprojām vairāk par sekundi atpaliek no Nikolajam Maskaļenko piederošā valsts rekorda šajā disciplīnā. Lai Budapeštā iekļūtu labāko astotniekā, kas sacensības turpināja finālā, Daniilam bija jāpeld 0,78 sekundes ātrāk.

Savukārt 200 metros brasā D. Bobrovs priekšsacīkstēs 30 sportistu konkurencē uzrādīja devīto labāko rezultātu (2:09.98) un kā pirmais palika ārpus finālistu loka. No vietas pasaules kausa finālā Daniilu šķīra vien 0,33 sekundes.

Tikmēr pasaules kausa debitants Artūrs Markovs 400 metru brīvā stila priekšsacīkstēs, uzstādot personīgo rekordu konkrētajā disciplīnā, ieņēma 20. vietu (00:54:10) 31 peldētāja konkurencē. Savukārt 200 metros brīvajā stilā Artūrs palika 26. vietā (1:49.95).