RTU Sporta centrs

RTU peldētāji piedalās 14 stundu piemiņas peldējumā 14 Brīvības cīņās kritušajiem kadetiem

23. novembris, 2017
Foto – Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) trīs ātrākie peldētāji – Daniils Bobrovs no Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes, Ģirts Feldbergs no Inženierekonomikas un vadības fakultātes un Nikolajs Maskaļenko no Būvniecības inženierzinātņu fakultātes – kopā ar Nacionālās Aizsardzības akadēmijas kadetiem 22. novembrī piedalījās 14 stundu piemiņas peldējumā 14 Brīvības cīņās kritušajiem kadetiem.

Peldējums tika organizēts kā stafete, peldētājiem mainoties pēc 50 nopeldētiem metriem. 13. stundā tika uzstādīts jauns stundas rekors un kopumā tika nopeldēti 5100 metri.

Pasākuma mērķis bija ne tikai pieminēt kritušos, bet arī vākt ziedojumus Lestenes baznīcas altāra atjaunošanai.

«Tie ir 14 kadeti, kas ir krituši Brīvības cīņās, kas ir nākuši no Kara skolas, un līdz ar to šobrīd Aizsardzības akadēmijas kadeti velta viņiem [peldējumu], un vienlaicīgi tā ir ziedojumu vākšana labdarībai. Tā ir tiešām ļoti svarīga lieta, lai jaunie virsnieki, kas mācās mūsu Aizsardzības akadēmijā, lai viņiem būtu izpratne par to, cik sarežģīts bija šis laiks un cik būtisku ieguldījumu ir devusi Nacionālā aizsardzības akadēmija - vai tajā laikā Kara skola - mūsu bruņoto spēku izaugsmē,» teic aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, kurš atklāja piemiņas peldējumu.

23. novembris, 2017 plkst. 17:30