RTU Sporta centrs
RTU Sporta centrs

RTU peldētāji izcīna godalgas starptautiskajās sacensībās Ķīpsalas peldbaseinā

19. maijs, 2021
Foto - Roberts Voskāns (attēlā D.Bobrovs uz augstākā pjedestāla pakāpiena)

Viens no Latvijas labākajiem peldētājiem, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) students Daniils Bobrovs, cīnoties par ceļazīmi uz Olimpiskajām spēlēm Tokijā, uzvaras laurus plūca 13. un 14. maijā RTU Ķīpsalas peldbaseinā notikušajās starptautiskajās sacensībās «Latvian qualification meet».

D. Bobrovs (Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāte (MTAF)) sacensību pirmajā dienā pirmais finišēja 200 m distancē brasā. Nākamajā dienā gan viņš sacensībās vairs nepiedalījās, jo devās uz Eiropas čempionātu Budapeštā.

Savukārt RTU students Artūrs Markovs (Inženierekonomikas un vadības fakultāte, 1. kurss) izcīnīja divas medaļas – zeltu 200 m un sudrabu 400 m brīvajā stilā.

Sacensībās savus spēkus pārbaudīja arī studenti, kuri nesen ir atsākuši treniņus.

Atis Āre (Būvniecības inženierzinātņu fakultāte) uzstādīja personīgo rekordu 50 m distancē uz muguras un ieguva bronzas medaļu.

Aleksis Graudužis (Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte) 50 m distancē brīvajā stilā izpildīja savu mērķi nopeldēt ātrāk par 27 sekundēm, tomēr nedaudz pietrūka, lai atkārtoti sasniegtu Sporta meistara kandidāta normatīvu.

Artūram Kalnupam (MTAF) 400 m distancē izdevās nedaudz uzlabot personīgo rezultātu, tomēr viņam neizdevās sasniegt labāku rezultātu, jo ir bijis par maz treniņu.

Savukārt RTU absolvents Ģirts Feldbergs, uzrādot sezonas labāko rezultātu, izcīnīja 1. vietu gan 100 m distancē uz muguras, gan kopvērtējumā (799 p). Cīņu par ceļazīmi uz Olimpiskajām spēlēm viņš turpina Eiropas čempionātā.

Kopsummā pēc FINA punktiem D. Bobrovs ierindojas 3. vietā (771 p), A. Markovs – 16. vietā (704), A Āre – 42. vietā (651 p), A. Graudužis – 159. vietā (529 p) un A. Kalnups – 171.vietā (494 p).

Sacensības «Latvian qualification meet» pulcēja peldētājus no Latvijas, Igaunijas, Polijas un Senegālas. Kopā sacensībās 1. grupā piedalījās 177 peldētāji.

Sportistiem bija iespēja izpildīt normatīvus dalībai Olimpiskajās spēlēs Tokijā, kā arī Pasaules čempionātā Fukuokā 2022. gadā.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

19. maijs, 2021 plkst. 11:38