RTU peldētāji izcīna godalgas «Rīgas Sprintā 2022»

.
.
.
Foto - Roberts Voskāns

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) peldētājiem veiksmīgi noslēdzies X Starptautiskais sprinta festivāls «Rīgas Sprints 2022», kas notika 4. un 5. novembrī un ir plašākās un pazīstamākās peldēšanas sacensības Baltijā, jo tajās tradicionāli pulcējas Latvijas un kaimiņvalstu labākie sportisti.

Kaut arī šogad sacensībās laurus plūca Lietuvas un Igaunijas sportisti, tomēr RTU absolvents olimpietis Daniils Bobrovs šoreiz sasniedza trešo labāko sacensību rezultātu – 804 FINA punktus 200 m brasā (2:09.22), kur arī izcīnīja pārliecinošu uzvaru.

D. Bobrovs arī triumfēja 100 m distancē, bet 50 m sprintā viņam sudrabs, piekāpjoties RTU studentam Rihardam Kahanovičam (Būvniecības inženierzinātņu fakultāte (BIF), 2. kurss). Savukārt 100 m brasā R. Kahanovičam sudrabs, bet 100 m kompleksajā peldējumā – bronza.

RTU absolvents Ģirts Feldbergs (766 punkti) izcīnīja uzvaru 100 m un 200 m peldējumā uz muguras, abās distancēs sasniedzot personīgo rekordu. Savukārt 200 m peldējumā uz muguras tūlīt aiz Feldberga ierindojās RTU 1. kursa students Dainis Kudrjavcevs (Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte (DITF), 1. kurss).

Sacensību pirmās dienas noslēgumā atsevišķi pieteiktajā Latvijas rekorda labojuma mēģinājumā 4x50 m brīvā stila stafetē RTU absolvents Ģirts Feldbergs, RTU students Toms Veinbergs (Inženierekonomikas un vadības fakultāte (IEVF), 1. kurss), Andrejs Dūda un Kārlis Ādamsons sasniedza jaunu nacionālo rekordu, distanci veicot 1:29.27. Iepriekšējo rekordu, kas tika sasniegta 2013. gadā, kvartets laboja vairāk nekā par divām sekundēm.

T. Veinbergs izcīnīja arī divas sudraba medaļas 100 m brīvajā stilā un 50 m uz muguras.

Šogad sacensību uzvarētāji ir talantīgā lietuviešu peldētāja Kotrina Teterevkova, kas ir arī šā gada Eiropas čempionāta bronzas medaļas ieguvēja, un igauņu sportists Daniels Zaitsevs. Abi sportisti izcīnīja pa četrām zelta medaļām individuālajās disciplīnās, kā arī uzrādīja augstvērtīgākos sacensību rezultātus.

Festivālā startēja arī RTU Erasmus+ students no Francijas Thomas Boursac Cervera un izcīnīja vietu finālos, lai cīnītos par medaļām. Slimības dēļ viņš nevarēja parādīt savu labāko sniegumu, tomēr priekšsacīkšu rezultāts 100 m brasā, iegūstot 682 FINA punktus, kopvērtējumā ļāva viņam noslēgt sacensības 28. vietā.

Godu startēt finālsacīkstēs izcīnīja arī Edvards Toms Atelsons, Artūrs Liepa, Marija Goberga (IEVF), Pāvels Kudrjavcevs (DITF) un Artūrs Markovs (IEVF).

RTU studenti un absolventi, kā arī RTU Latvijas Jūras akadēmijas (LJA) studente kopvērtējumā pēc FINA punktiem: