RTU peldētāji izcīna godalgas Latvijas atklātajā čempionātā

.
.
.
Foto - no RTU komandas personīgā arhīva

Ar veiksmīgu startu Latvijas atklātajā peldēšanas čempionātā, kas 25.–27. februārī norisinājās Ķīpsalas peldbaseinā, var lepoties Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) sportisti. Čempionātā startēja gan Latvijas vadošie peldētāji, gan arī spēcīgākie junioru un jauniešu vecuma grupas sportisti, gan arī jaunie talanti no Igaunijas un Itālijas.

RTU students olimpietis Daniils Bobrovs (Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāte (MTAF)) 200 m brasā izcīnīja zelta medaļu, sasniedzot rezultātu, kas ir ļoti tuvu Daniila pagājušās sezonas labākajam sasniegumam. Daniilam zelts arī 100 m un bronza – 50 m distancē.

Savukārt RTU absolvents Ģirts Feldbergs zelta medaļas izcīnīja divās disciplīnās – 50 m un 100 m peldējumā uz muguras.

Zeltu un sudrabu attiecīgi 50 m un 100 m brasā ieguva Jevgenijs Bojcovs (Inženierekonomikas un vadības fakultāte (IEVF)), bet Rihards Kahanovičs (Būvniecības inženierzinātņu fakultāte (BIF)) uzstādīja personīgo rekordu un izcīnīja sudraba medaļu 200 m brasā.

Sieviešu konkurencē bronzas medaļu 200 m kompleksajā peldējumā ieguva Marija Goberga (IEVF).

Jaunajiem Latvijas sporta meistariem Edgaram Vasiļevam (Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte (DITF)) 50 m brīvajā stilā un Rolandam Vējonim (Arhitektūras fakultāte) 50 m brasā sasniegtie rezultāti ļāva piedalīties cīņā par medaļām finālā, kur viņi abi ierindojās 8. vietā.

Savukārt Luīze Baltiņa (RTU Rīgas Biznesa skola) 50 m peldējumā uz muguras ierindojās 17.vietā.

Pēc ilgāka pārtraukuma savus spēkus sacensībās izmēģināja arī Danīls Ņikiforovs (BIF), kuram sacensību rezultāti ļāva piedalīties B finālā 50 m un 100 m peldējumā brasā, atjaunojot Sporta meistara kandidāta titulu.

Šo titulu atjaunoja arī Rodions Ķervis (MTAF), 50 m brīvajā stilā ierindojoties 21. vietā 160 dalībnieku konkurencē. Šajā pašā distancē tikai nedaudz līdz normatīva izpildei pietrūka Aleksim Graudužim (Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte), kurš ierindojās 53. vietā.

Atbilstoši ieguldītajam darbam ar rezultātu apmierināts ir Artūrs Kalnups (MTAF), kurš 138 dalībnieku konkurencē 100 m brīvajā stilā ierindojās 65. vietā.

Paldies visiem sportistu treneriem par ieguldīto darbu! Jo studentu sasniegumi nav iedomājami bez treneru atbalsta un darba!

1. marts, 2022 plkst. 18:12