RTU Sporta centrs

RTU pēc sešu gadu pārtraukuma izcīna Latvijas Klubu kausu šahā

2. decembris
Foto - no RTU komandas personīgā arhīva

Ar izcilu rezultātu Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) šahistiem noslēgusies Latvijas Klubu kausa izcīņa, kurā RTU komanda izcīnīja pārliecinošu uzvaru, ar četru punktu starpību apsteidzot otrās vietas ieguvējus. Šāds pārsvars ir rekords deviņus gadus ilgajā klubu kausa vēsturē.

RTU komanda turnīru aizvadīja ļoti pārliecinoši, izcīnot septiņas uzvaras un vienu maču noslēdzot neizšķirti, kas deva 15 punktus no 16 iespējamajiem. Tuvākie sekotāji – divu klubu apvienotā komanda «Ventspils/Royal Biograph» izcīnīja 11 punktus, par četriem punktiem atpaliekot no RTU komandas.

RTU komandas sastāvā labākos rezultātus – 6,5 punktus astoņās partijās – uzrādīja ilggadējie spēlētāji Katrīna Amerika un Egons Lavendelis. Tie arī bija labākie rezultāti pie sava galdiņa, un tas RTU komandai pēc sešu gadu pārtraukuma ļāva atgriezties pirmajā vietā.

Ļoti labu sniegumu demonstrēja arī RTU studentu un absolventu komanda «RTU/Juniors», kas spēcīgajā konkurencē izcīnīja ceturto vietu un pirmo vietu starp komandām ar vidējo reitingu zem 2000. Šis panākums arī ļāva nodrošināt «RTU/Juniors» komandai vietu 2020. gada Latvijas komandu čempionāta augstākajā līgā. Par to cīnījās komandas, kam šāda vieta nebija nodrošināta pēc 2019. gada komandu čempionātā.

Latvijas Klubu kausa izcīņa šahā – sacensības, kas pēc ātrā šaha noteikumiem notiek vienas dienas laikā – norisinājās sestdien, 30. novembrī. Šīs ir otras prestižākās komandu sacensības Latvijā tūlīt aiz Latvijas komandu čempionāta augstākās līgas.

Rezultāti.

Raksta autors