RTU Sporta centrs
RTU Sporta centrs

RTU mācībspēku un darbinieku komandai otrā vieta Baltijas Tehnisko universitāšu sporta spēlēs

5. jūnijs, 2019
Foto - no RTU komandas personīgā arhīva

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) komanda izcīnīja otro vietu 53. Baltijas Tehnisko universitāšu mācībspēku un darbinieku sporta spēlēs, kas no 31. maija līdz 2. jūnijam norisinājās Palangā, Lietuvā. Uzvaras laurus sporta spēlēs plūca Kauņas Tehniskā universitāte (KTU), savukārt trešo vietu ieguva Tallinas Tehniskā universitāte (TalTech).

Trīs universitāšu mācībspēku un darbinieku komandas sacentās basketbolā, volejbolā, tenisā, galda tenisā, badmintonā un šahā. Kopvērtējumā RTU komanda ieguva 15 punktus, KTU – 17 punktus un TalTech – 9 punktus.

RTU basketbola komanda (Māris Umbraško, Intars Jansons, Sandris Ručevskis, Kaspars Kurtišs, Jurģis Zemītis, Didzis Avišāns) vīriešu konkurencē uzrādīja izcilu sniegumu un ieguva 1. vietu, pārspējot TalTech ar rezultātu 67:47 un KTU kolēģus ar rezultātu 66:59.

Arī tenisā RTU komanda (Andris Krūmiņš, Aivars Linkevičs, Elza Blome) izrādījās spēcīgāka par abām pārējām augstskolām un izcīnīja 1. vietu. Līdzīgi uzvaras laurus plūca arī RTU šahisti (Egons Lavendelis, Ēriks Priednieks, Valdis Troņenkovs), uzvarot gan KTU, gan TalTech komandas.

Savukārt badmintonā (Sanita Sveile un Uģis Briedis) RTU sportisti ierindojās 2. vietā, ar 3:0 uzvarot TalTech, bet ar 1:2 piedzīvojot zaudējumu KTU.

Arī RTU vīriešu volejbola komanda (Maksims Žuks, Oskars Lauva, Pēteris Circāns, Gints Gulbis, Ervīns Siļickis, Deivids Agriņš, Miks Vēveris) ierindojās 2. vietā, četros setos piekāpjoties KTU komandai un uzvarot TalTech komandu. Savukārt RTU sieviešu volejbola komanda (Laura Petroviča, Baiba Zute, Līna Gailuma, Jana Hūna, Anita Pizele, Anastasija Afanasjeva) ierindojās 3. vietā, ar rezultātu 0:3 piekāpjoties gan KTU, gan TalTech komandai.

Arī galda tenisistiem (Sanita Sveile, Antons Kutjuns, Egils Pāns) šoreiz 3. vieta, ar rezultātu 1:4 piekāpjoties KTU un TalTech kolēģiem.

2020.gadā spēles organizēs RTU, kaimiņus uzņemot Rīgā.

Baltijas Tehnisko universitāšu mācībspēku un darbinieku sporta spēļu vēsture ir meklējama tālajā 1966.gadā, kad RPI (tagad RTU) pārstāvēja Ēriks Priednieks, piedaloties šaha sacensībās.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

5. jūnijs, 2019 plkst. 8:30