RTU Sporta centrs

RTU komandai sudraba medaļas Latvijas komandu čempionātā sporta bridžā

8. marts, 2022
Foto - no RTU komandas personīgā arhīva

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) komanda izcīnījusi sudraba medaļas Latvijas 2022. gada komandu čempionātā sporta bridžā un ieguvusi tiesības startēt Baltijas kausā, kas paredzēts aprīlī Tallinā.

Latvijas komandu čempionāts sporta bridžā norisinājās trīs nedēļas nogalēs februārī un martā. No 19. līdz 20. februārim notika atlases turnīrs, bet martā aizvadītas augstākās jeb A līgas sacensības. Balstoties uz iepriekšējā tiešsaistē notikušā čempionātā rezultātiem, RTU komanda startu uzsāka jau A līgas pirmajā posmā, nepiedaloties atlases sacensībās. Katrā no posmiem izcīnītas trīs uzvaras un piedzīvoti divi zaudējumi. Šāds sniegums RTU komandai garantēja sudraba medaļas.

RTU godu Latvijas komandu čempionātā sporta bridžā aizstāvēja meistarkandidāte, DITF docente Ilze Andersone, DITF asociētais profesors Egons Lavendelis, starptautiskie lielmeistari Kārlis Rubins, Mārtiņš Lorencs, Maija Romanovska un meistars Nauris Pelsis, kurš pēdējā brīdī aizstāja nacionālo meistaru, RBS studentu Jāni Ilziņu. Par komandas līderiem pēc individuālās statistikas (bridžā saukts par Batleru) kļuva Kārlis Rubins un Mārtiņš Lorencs.

Šī RTU komandai bija jau otrā sudraba medaļa pēc kārtas Latvijas komandu čempionātos sporta bridžā. Pirmā tika izcīnīta 2020. gadā, kad čempionāts pandēmijas dēļ notika tiešsaistē.

Ar Latvijas čempionu titulu šoreiz var lepoties komanda «Daugava», kuras sniegums bija tik pārliecinošs, ka to pat nespēja ietekmēt tas, ka RTU un «Daugava» kā līderi pēc pirmā posma savā starpā tikās pēdējā kārtā. Šim mačam vairs nebija nozīmes, un vietu sadalījums bija zināms jau pirms tā sākuma.

Latvijas komandu čempionātā tradicionāli tiek izcīnītas ceļazīmes uz Baltijas kausa turnīru, kurā piedalās labākās komandas no Baltijas jūras reģiona valstīm - Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Somijas, Zviedrijas, kā arī iepriekšējos gados komandas no Baltkrievijas un Krievijas. Sacensības plānots 20. un 21. aprīlī Tallinā. Pagājušajā gadā turnīrs notika tiešsaistē, RTU komandai, izcīnot uzvaru grupu turnīrā un neveiksmīgi startējot izslēgšanas mačos, ierindojās 4. vietā.

1. posma rezultāti

2. posma rezultāti un kopvērtējums