RTU Sporta centrs

RTU komandai otrā vieta Latvijas tiešsaistes čempionātā sporta bridžā

22. decembris, 2020
Foto – Wikimedia Commons

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) sportisti Latvijas komandu čempionātā sporta bridžā, kas tiešsaistē norisinājās no 19. novembra līdz 21. decembrim, izcīnīja otro vietu.

Kad novembrī tika ieviesta ārkārtas situācija, kļuva skaidrs, ka 2020. gada Latvijas Komandu čempionātu sporta bridžā klātienes formātā aizvadīt neizdosies, tāpēc Latvijas Bridža federācija pieņēma lēmumu turnīru rīkot tiešsaistē. Lai arī daudzi bridžisti teiks, ka tiešsaistes bridžs tomēr nav tas pats, kas spēlējot klātienē, atšķirība noteikti ir mazāka nekā citos komandu sporta veidos.

RTU bridžistu komanda pēc ievērojamām izmaiņām sastāvā bija kvalificējusies B līgai jeb cīņai par 7. vietu Latvijā, taču vienlaikus ieņēma pirmo rezervistu lomu, ja kādu iemeslu dēļ atbrīvotos vieta A līgā. Pārejot uz tiešsaisti, tā arī notika, un RTU komanda saņēma uzaicinājumu spēlēt A līgā un cīnīties par Latvijas čempionāta medaļām.

A līgā piedalījās jau ierastais komandu skaits — sešas. Komandas katra ar katru izspēlēja divus apļus. Ļoti spraiga cīņa notika līdz pat pēdējai kārtai — pirms tās uz pirmo vietu reāli pretendēja trīs komandas. Pēdējā kārtā uzvaras izcīnīja gan RTU, gan 2019. gada čempioni — «Daugava», un šīs kārtas rezultāti pirmo vietu nodrošināja «Daugavas» komandai, savukārt RTU — pārliecinošu otro vietu.

Rezultāti.

Čempionāta dalībnieku sastāvs bija spēcīgs, jo Latvijas Open izlases bāzes komanda ar pastiprinājumiem no Somijas ieņēma vien ceturto vietu.

RTU komandā spēlēja Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) vadošā pētniece Ilze Andersone, DITF asociētais profesors Egons Lavendelis, RTU Rīgas Biznesa skolas absolvents Jānis Ilziņš, Lauris Lauks, Kārlis Rubins un Mārtiņš Lorencs. Iegūtā vieta pirmajā trijniekā komandai nodrošināja vietu arī nākamā gada Latvijas komandu čempionāta A līgā.

Raksta autors

22. decembris, 2020 plkst. 11:18