RTU komanda iegūst 1. vietu Latvijas komandu čempionātā sporta bridžā

.
.
.
Foto - no RTU komandas personīgā arhīva (attēlā no kreisās - K. Rubins, I. Andersone, E. Lavendelis, M. Balodis, J. Ilziņš, M. Lorencs)

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) komanda ar sešām uzvarām astoņos mačos izcīnījusi čempionu titulu 2023. gada Latvijas komandu čempionātā sporta bridžā, iegūstot iespēju pārstāvēt Latviju Baltijas kausā.

Šogad čempionāts sporta bridžā norisinājās trijos posmos. RTU komanda pirmajā posmā izcīnīja četras uzvaras un pieredzēja vienu zaudējumu. Otrajā posmā cīņu neturpināja divas vājākās komandas, līdz ar to pirmo četru vietu ieguvējas pēc pirmā apļa izspēlēja vēl vienu apli katra ar katru. RTU komanda izcīnīja uzvaru divos no trijiem mačiem, un tas ļāva noturēt pirmajā posmā iegūto pārsvaru, kopā pa abiem posmiem savācot 112,98 uzvaras punktus (VP), kas deva pirmo vietu. Otrajā vietā ierindojās «Baltic Express» (89,08 VP), trešajā vietā – «Mārupe» (88,36 VP) un ceturtajā – «RSP+» (73,12 VP).

RTU komandas sastāvā spēlēja RTU Rīgas Biznesa skolas (RBS) maģistrants Jānis Ilziņš, Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) docente Ilze Andersone, DITF 3. kursa students Mārtiņš Balodis un DITF asociētais profesors Egons Lavendelis, kā arī starptautiskie meistari Kārlis Rubins un Mārtiņš Lorencs.

Komandu čempionāts sporta bridžā uzskatāms par nozīmīgāko Latvijas čempionātu sporta specifikas dēļ. Iepriekš RTU komanda divas reizes bija ieguvusi otro vietu, bet līdz šim šajā čempionātā tai vēl nebija izdevies uzvarēt.