RTU Sporta centrs
RTU Sporta centrs

RTU kamaniņu braucēja Anda Upīte izcīna bronzu Pasaules kausa pirmajā posmā

5. decembris, 2022
Foto - FIL/ Mareks Gaļinovskis (A.Upīte pirmā no kreisās)

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes 3. kursa studente Anda Upīte ir izcīnījusi savu pirmo godalgu – bronzu – Pasaules kausa pirmajā posmā sieviešu divvietīgo ekipāžu konkurencē.

4. decembrī «Eberspächer» Pasaules kausa pirmais posms noslēdzās ar BMW Sprinta pasaules kausu. Sieviešu divvietīgo ekipāžu konkurencē Anda Upīte ar Saniju Ozoliņu aizvadīja lielisku braucienu [+0,113], iegūstot trešo vietu.

Dienu iepriekš, 3. decembrī, «Eberspächer» Pasaules kausa pirmais posms tika atklāts ar sieviešu divvietīgo ekipāžu sacensībām, kur pirmajā braucienā A. Upīte un S. Ozoliņa uzstādīja jaunu starta rekordu (2,101 sek.). Otrajā braucienā latvietes trasē zīmēja lieliskas līnijas, taču divu braucienu summā par 0,073 sekundēm piekāpās itāļu sportistēm Andreai Votterei un Marionai Oberhoferei (Andrea Votter/Marion Oberhofer) un pēc veiksmīga brauciena ieguva ceturto vietu.

BMW Sprinta pasaules kausā piedalījās 15 pamatsacensību ātrākie sportisti, to skaitā visi Latvijas sportisti. Sieviešu divvietīgo ekipāžu disciplīna ir jaunpienācēja «Eberspächer» Pasaules kausa sacensībās. Nākamās sacensības Andai Upītei būs Eiropas čempionātā, kas norisināsies Latvijā janvāra sākumā.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

5. decembris, 2022 plkst. 14:55