RTU Sporta centrs

RTU bridžisti kļūst par Latvijas jaukto pāru čempioniem bridžā

20. septembris, 2021
Foto - no RTU komandas personīgā arhīva

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) bridžisti Ilze Andersone (Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) docente) un Egons Lavendelis (DITF asoc. profesors) izcīnīja uzvaru sestdien, 18. septembrī, notikušajā Latvijas jaukto pāru čempionātā sporta bridžā.

Čempionāts notika divās sesijās, katrā aizvadot 24 sadalījumus. Covid-19 ierobežojumi bija samazinājuši ierasto dalībnieku skaiti – piedalījās 13 pāri no Latvijas un viens no Lietuvas.

Pateicoties nekļūdīgai spēlei un oponentu kļūdām, pēc pirmās sesijas I. Andersone un E. Lavendelis ar nepilniem 74% atradās pārliecinošā vadībā, tuvākos sekotājus apsteidzot par 14%. Līdz ar to uzvarai otrajā sesijā pietika ar mazliet vairāk nekā 50%, kas arī pārliecinoši tika izpildīts.

I. Andersonei šis, 2021. gadā izcīnītais, bija jau otrais jaukto pāru čempiona tituls, kas tika pievienots 2017. gadā izcīnītajai sudraba medaļai.

Šīs bija pirmās Latvijas Bridža federācijas (LBF) organizētās sacensības pēc gandrīz gada pārtraukuma, ļaujot daudziem bridžistiem atgriezties sacensību apritē ārpus ierastajiem klubu turnīriem.

Bridža turnīrā piedalījās arī vairāki citi RTU komandas bridžisti – Uģis Jansons izcīnīja sudraba medaļu, savukārt Lauris Lauks – 5. vietu.

Taču ar šo turnīru bridžistiem sacensības nebeidzas – jau šajā nedēļā I. Andersone un E. Lavendelis Latvijas komandas sastāvā startēs Starptautiskā jaukto komandu turnīrā Polijā.

Latvijas čempionāta rezultāti.

20. septembris, 2021 plkst. 15:14