RTU Sporta centrs
RTU Sporta centrs

RTU bobslejisti, gatavojoties nākamās sezonas Pasaules čempionātam, iemēģina Leikplesidas trasi

25. marts, 2022
Foto - Viesturs Lācis (bobslejs.lv)

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti bobslejisti Dāvis Kaufmanis un Lauris Kaufmanis kopā ar kolēģiem Emīlu Cipuli, Jēkabu Kalendu, Arni Bebrišu un Regnāru Kirejevu ASV notikušās treniņnometnes laikā iemēģināja Leikplesidas trasi, kur 2025. gadā paredzēts Pasaules čempionāts.

Sportisti treneru Jāņa Skrastiņa un Daumanta Dreiškena vadībā pavadīja vairāk nekā nedēļu, un katrs pilots Leikplesidas trasē veica 20 braucienus, ziņo bobslejs.lv.

Piloti D. Kaufmanis un E. Cipulis visus braucienus aizvadīja ar divnieku bobu, savukārt jaunais pilots J. Kalenda sākotnēji trasi apguva ar monobobu, bet vēlāk demonstrēja labus braucienus arī ar divnieku kamanām. L. Kaufmanis, A. Bebrišs un R. Kirejevs pildīja stūmēju funkcijas.

«Kopumā ir paveikts ļoti labs darbs, lai nākamgad, ierodoties trasē, nebaidoties uzreiz varētu aizvadīt pilnvērtīgus treniņbraucienus,» treniņnometnē paveikto vērtē J. Skrastiņš. Abi treneri ir apmierināti ar sportistu veikumu, atzīstot, ka bobslejisti Leikplesidas trasi ir labi apguvuši.

Iepriekšējās divās sezonās Covid pandēmijas dēļ Pasaules kausa sacensību posmi bobslejā nenorisinājās nevienā no Ziemeļamerikas trasēm. Nākamās sezonas kalendārā tiek plānoti posmi arī šajā kontinentā, turklāt jau ir zināms, ka 2025.gada Pasaules čempionāts risināsies tieši Leikplesidas trasē.

Brāļi Lauris un Dāvis Kaufmaņi RTU studē, izmantojot sportistiem piešķirtās budžeta vietas.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

25. marts, 2022 plkst. 8:59